Fotoğraflarınızı Yeniden Boyutlandırın

Teknolojinin gelişmesinin nimetlerinden biri olan dijital fotoğraf makineleri her geçen gün kabiliyetlerini arttırırken megapiksel ile ifade edilen çekim kalitesini dile getiriyor. Ancak bir yerden sonra kaliteli fotoğraf çekmek isterken ihtiyaç duyulan depolama kapasitesi de dolaylı olarak arttıyor ki bu istenmeyen bir faktör olmasının yanında zaten bir yerden sonra artık gözümüzün bile ayırt edemeyeceği boyutlar söz konusu olabilir.

Bahsetmek istediğim asıl konu da zaten bir yerden sonra anlamsız gelen fotoğraf boyutlarının kolayca nasıl küçültülebileceği? Image Resizer olarak kişisel kullanıma ücretsiz sunulan program sayesinde bir klasör dolusu fotoğrafınızı kolayca boyutlarını belirlenmiş seçeneklere göre yapabilme imkanı sunuyor. Ticari kullanım için lisans satın alınması gerekiyor.

İnanması biraz güç olabilir ama kendi kullanımda 32.3 Mb’lık bir fotoraf dolu klasörü 5.25 Mb boyutuna daka düşürdü. Üstelik kurulmdan sonra Türkçe olarak işlem görüyor. Şuan en son sürümü 2.0.1.9 olarak buradaki sayfadan indirebilirsiniz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

You may also like...

1 Response

  1. Avatar yilmaz can dedi ki:

    bu program çok işime yarıyacak tşk ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.