Sitelerden dosyaları çekmek!

Aslında bu yazıyı yazarken biraz tereddütte kaldım. Çünkü birazdan bahsedeceğim websitesinin sunduğu hizmet site sahiplerinin sinirlerini bozacak türden :S Ancak yabancı bloglarda incelendiğine göre ve böyle bir hizmeti sundukarına göre benim de bahsetmemde bir sakınca kalmaz sanırım.

Netvibesteki RSS beslemelerine aklediğim “Beta News & Softwares” adında bir blogdaki yazıya göre bir site sayesinde dosyalarına ulaşmak istediğiniz başka bir sitenin URL adresini yazarak dosyalarını indirme imkanı buluyorsunuz.

Gelelim siteden bahsetmeye. Site “Download any file from any site” yani “Herhangi bir siteden herhangi bir dosyayı indir” sloganını kullanıyor. Site, manuel olarak başka sitelerin dosyalarına nasıl ulşılabiliyorsa bu sitenin yaptığı işlemde bundan ibaret. Bu araç size indirilebilir dosyaların isterseniz hepsini birden yada isterseniz ses, video, bağlantılar, uygulamalar, objeler, stil(CSS) ve resim dosylarını ayrı ayrı çıkarabiliyor.

Peki nasıl kullanılır?

 1. Öncelikle sitemize giriyoruz. [http://www.file2hd.com/]
 2. URL bölümüne dosyalarını indirmenizi istediğiniz sitenin URL adresini yazıyorsunuz(başına “http://” ekleyin).
 3. Alt satırda bulunan “I have read and agree to the Terms of Service” kutusunu onaylıyorsunuz.
 4. Şimdi de “Get Files” ya da “Enter”a basıyorsunuz.
 5. İşlem sonucunda karşınıza çıkan bağlantıların üzerine fare ile sağa tıklayıp “Farklı Kaydet” diyorsunuz.

Tüm işlem bundan ibaret.

GÜNCELLEME: Söz konusu site istenilen hizmeti veremediğini gözlemledim ve site ismi yazılı olsa sa blogdan çıkış linkini iptal ettim. Site hizmet veremediği gibi istenmeyen reklamlarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

You may also like...

19 Responses

 1. Avatar özgür dedi ki:

  güzel paylaşım. linkleri çektiği doğru tabi bu kadarını yapmıyor. istediğiniz videoları sayfadan çekebilirsiniz. sen sağ tıklayıp farklı kaydet diyerek normal bir videoyu çekemiyorsun işte buda burada sana yardımcı oluyor. anlamayanlar boş boş yorumlarda bulunmasın gayet güzel paylaşım.

 2. Avatar Ömer dedi ki:

  snn siteden başlayalım o zaman 🙂

 3. Avatar Güven dedi ki:

  Anlamıyosunuz madem konsmayın myspace’den mesela ındermedıgın sarkıları burdan ındırebılıyosun asıl bos konusan sızlersınız adam emek harcamıs yazmıs…

 4. Avatar tRhacker dedi ki:

  Admin Ben Yabancı Sitelerden indirmek istiyorum fileice sharacash gibi sitelerden nasıl indircem banlandınız yazıyor acil cevap lütfen.

 5. Avatar Yunus dedi ki:

  Hocam bu sadece sitenin baglantilarini cikariyor. Dosyalari nasil indiricez?

  • Veysel Veysel dedi ki:

   @Yunus
   dosyalar kaşına çıkınca “Right click on the URL to save the file” diye bir yazı çıkıyor! yani indirmek istediğin doyanın üzerine sağ tıklayıp dosyayı kaydet demek gerek. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.