Sitelerden dosyaları çekmek!

Aslında bu yazıyı yazarken biraz tereddütte kaldım. Çünkü birazdan bahsedeceğim websitesinin sunduğu hizmet site sahiplerinin sinirlerini bozacak türden :S Ancak yabancı bloglarda incelendiğine göre ve böyle bir hizmeti sundukarına göre benim de bahsetmemde bir sakınca kalmaz sanırım.

Netvibesteki RSS beslemelerine aklediğim “Beta News & Softwares” adında bir blogdaki yazıya göre bir site sayesinde dosyalarına ulaşmak istediğiniz başka bir sitenin URL adresini yazarak dosyalarını indirme imkanı buluyorsunuz.

Gelelim siteden bahsetmeye. Site “Download any file from any site” yani “Herhangi bir siteden herhangi bir dosyayı indir” sloganını kullanıyor. Site, manuel olarak başka sitelerin dosyalarına nasıl ulşılabiliyorsa bu sitenin yaptığı işlemde bundan ibaret. Bu araç size indirilebilir dosyaların isterseniz hepsini birden yada isterseniz ses, video, bağlantılar, uygulamalar, objeler, stil(CSS) ve resim dosylarını ayrı ayrı çıkarabiliyor.

Peki nasıl kullanılır?

 1. Öncelikle sitemize giriyoruz. [http://www.file2hd.com/]
 2. URL bölümüne dosyalarını indirmenizi istediğiniz sitenin URL adresini yazıyorsunuz(başına “http://” ekleyin).
 3. Alt satırda bulunan “I have read and agree to the Terms of Service” kutusunu onaylıyorsunuz.
 4. Şimdi de “Get Files” ya da “Enter”a basıyorsunuz.
 5. İşlem sonucunda karşınıza çıkan bağlantıların üzerine fare ile sağa tıklayıp “Farklı Kaydet” diyorsunuz.

Tüm işlem bundan ibaret.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

You may also like...

16 Responses

 1. Özel dedi ki:

  Belirli dosyaları çekiyor, sanırım artık bunların bir çoğuna zaten kolaylıkla ulaşılabiliyor, Httrack html olarak çekmekte ve bazen işe hatta çoğu zaman işe yarar sonuçlar vermektedir (aradığınız bir resim varsa özellikle ufak siteleri kolayca indirdiği için resmi önünüze sunuveriyor 🙂

 2. CreativeArt dedi ki:

  Web site (ç)almak için HTTrack Website Copier programını kullanın. Tamindir’den indirebilirsiniz. Bu program kısaca bir internet sitesinin kopyasını, tüm içeriği alarak kendi bilgisayarınıza kaydeder. Sizde bilgisayarınıza kaydolan içeriği kendi sitenize yükleyebilirsiniz.

 3. WebMaster dedi ki:

  Gerçekten “Master” olan bir WebMaster tarafından yapılmış bir sitenin yeterince güvenlik önlemi vardır. Ama siteye birkaç popüler resim veya dosya ekleyip her bağlantıya reklam koyan ve acemi kullanıcıların gelip tıklamasını bekleyen uyanık aptallar için böyle çözüm yolları müstehaktır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.