Sorun tahimin ettiğimiz gibi Hard Diskdeydi!

Daha önce sizlerle paylaştığım yazımda[Virüs mü acaba?] bilgisayarımda sorun olduğu konusundan bahsetmek istiyorum! Benim için çok değerli olan bi arkadaşımdan dizüstü bilgisayarımdaki sorunla ilgi yardım almıştım. Bilgisayarımı inceledi ve sorunun hard diskten kaynaklandığını söyledi! Peki sorun elektroniksel miydi yoksal bilgisayarın aldığı sert bir darbeden mi kaynaklanıyordu!Bilgisayarımın HDDsindeki sorun sert darbeden kaynaklanıyormuş ve ve bios ayarlarının yalı olduğu bölgede zarar görmüş! Değerli arkadaşımın yardımıyla bilgilerimin kaybolmaması için F format çekildi bilgilerim kaybolmadan yedekledim! Sorunun darbeden kaynaklanıyor olması HDDnin yenilenmesine sebep oldu ancak eğer elektronik bir sebepten kaynaklansaydı tekrar kullanılma olasılığı olabilirdi! Peki elektroniksel demekle neyi kastediyorum? Eğer bilgisayarınızın bios ayarlarına girerseniz. Bilgisayarınızdaki donanıma elektiriğin ulaşma sınrasını belirleyebilirsiniz yani donanımların okunma önceliklerini gibi bişey sanırım! bunların değişmiş olması HDDde sorun yaratabilir!

Asıl beni şaşırtan olay neydi? Bilgisayar yeni HDDyi takacaktık yalnız windowsu yüklerken sorun yaşadık neden mi? CDRoom tam olarak yerine oturmamış ve okuyorken sorun yaşıyordu! Anlamadığım konu ise windowsu yükledikten sonra bile CDRoomu çıkarınca bilgisayar açılıyorken sorun yaşıyordu 🙂 Bu belkide benim bilgisayar için geçerli idi! Belkide aynı modeller için geçerli idi!

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

1 Response

  1. Avatar emrekocak88 dedi ki:

    yazdığım cevap seninm bu yazını okumadan öncedendi demekkki anlattığım şeyle alaksı yokmuş 😀 neyse ama sende çok şanssızmışsın en bahtsız bedevilerden 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.