Tecrube konuşuyor! Uyarıya dikkat!

Sizlere daha önceki yazımda da bahsetmiştim bilgisayarımın başına gelenler hakkında! Lisanslı windows işletim sistemi cd’sini bilgisayarıma takıp format çekmek istemiştim ancak bilgisayarıma öyle bir virüs bulaşmışki inanın o lisansılı cd bile işe yaramadı benden cd’nin şifresinin istedi!

Ancak dayanacak gücüm kalmamıştı. Kafama koymuştum bilgisayara format çekecektim windows’u baştan kuracaktım ve başladım bu seferde bütün dosyaları silmeye öyle bir galyana geldim ki windows’un içindekidosyalarıda sileceğim dedim kendi kendime! Evet bilgisayarımı komut istemiyle güvenli modda çalıştırdım ve dos üzerinden komutlar ile windows’u silmeye başladım bazı dosyalara erişim engellenmiş olmasına rağmen bazılarını sildim!

Veee sonuçta mutlu sonuca ulaşamadım 🙁 çünkü hal.dll adlı dosyayıda silmişim ve bilgisayara format çekebilmek için bilgisayar açılmıyordu! Karşıma WINDOWS yazısı bile çıkmıyordu ve ben bilgisayara format çekemedim! Bu yüzden siz siz olun sakın windos içindeki hiç bir dosyayı silmeye çalışmayın! özellikle hal.dll adlı dosyayı!

Haa şimdi bana sorarsanız sen neden böyle bişeyi yaptın? Kaybedecek bişeyi olmayan insan ölümden korkar mı? 🙂

Bu konuda uzman arkadaşıma baş vurup sizlerle sonucu paylaşacağım. Yazılarımı takip edin 🙂

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.