Türkçe karakter sorununu çözün! [editplus v.2.20]

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Biz wordpress ve joomla kullanıcıları olarak temalarda kimi zaman Türkçe karakter sorunu yaşarız. Özelliklede wordpressde bu sorunla başetmek için çok basit bir yolu söylemek istiyorum! Muhteşem diyebileceğim metin editörü bu program sayesinde temalarınızı Türkçe karaktere uygun hale getirebilirsiniz! Nasıl mı?

Hemen bahsedeyim öncelikle programı buradan indirin! İndirdiğiniz programı bir güzel bilgisayarına kurun. Programı çalıştırın ve wordpress tema klasöründeki dosyalarının hepsini bu program ile açın ve php dosyalarını frklı kaydedin ve UTF-8 formatın alın! Hepsi bu kadar işte. Kolay gelsin. Yardım için yorum yazmanız yeterli!

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest
Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

3 Responses

 1. sanalduvar sanalduvar dedi ki:

  @Net ve WeB ;
  Olmayan ne acaba biraz bahsadersen yardımcı olabilirim. Sorunun Türkçe karekter ile ilgili ise olmaması imkansız. Dosyayı açtıktan sonra farklı kaydet diyip. UTF-8’i seçeceksin! hepsi bu kadar.

 2. Net ve Web dedi ki:

  İşe yaramıyor 🙁

 3. Net ve Web dedi ki:

  Gerçekten güzel bir bilgi umarım işe yarar !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir