Pligg 9.9.0 [Sosyal İmleme]

Özellikle blog sahiplerinin, yazılarının daha çok okuyucuya ulaşması için kullandıkları ve "backlink" açısından da çok önemli olan sosyal imleme sistelerinin Türkiye’de de artış gösterdiği ortada. Bu tür sitelerin artık açık kaynaklar ile, tıpkı bir wordpress yada bie joomla gibi hazırlamak çok kolay hale geldi. 

 Blogların değerini arttırabilmeleri için gerekli olan faktörlerden biride yukarıda bahsettiğim gibi backlink olayı. Bu sebeple sosyal imleme sitelerine özellikle ihtiyaç var. Türk internet ağında da her geçen gün sayısı artan sosyal imleme siteleri açık kaynakta mevcut. Fakat memleketimizde çöp blog olarak gezen o kadar çok sayfa mevcut ki, korkarım bu imleme siteleri de aynı muameleyi görmek üzere.

Neyse gelelim bu açık kaynak olayına! Açık kaynağın adı "Pligg". Tıpkı bir wordpress yada joomla kurar gibi ftp’ye dosyaları atmakla başlıyorsunuz. Temalarına buradan ulaşabilirsiniz. Temalar gayet sade ve web2 için hazırlanmış olanları var. Temalardaki sadelik kaliteyi beraberinde getirmiş. İhtiyaç duyduğunuz modüllere buradan ulaşabilirsiniz. Site üyelik istiyor.

Pligg Content Management System
Beta 9.9.0

 

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

7 Responses

  1. Avatar imleme dedi ki:

    Kurmayı deniycem teşekkürler

  2. Avatar silifke dedi ki:

    güzel bir sistem evet, sorunlar da çözülünce daha güzel olacatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir