Dünyanın En İnce LED Televizyonu: Samsung 9000 3D

Bu haberi belki daha önce birçok yerden duymuş olabilirsiniz, fakat canlı canlı bu televizyonu görmek bir Samsung sever olarak beni gerçekten etkiledi. Evet dünyanın en ince LED televizyonu, gördüğünüzden karşısında durup uzunca bir süre incelemenizi yapacağınız bir cihaz. Bir AVM’de gezerken Samsung yetkili satıcısının önünden geçiyordum, teknolojik ürünleri incelemek için birkaç mağazaya girdim. Teknosa’ya girdiğimde, ses sistemleri ve üzerindeki televizyonlar dikkatimi çekti.Akılıma kullanmakta olduğum Samsung Galaxy S’de bulunan “All Share”” özelliğini buradaki Samsung televizyonlarda denemekti.Fakat televizyonlara bu özellik için takılması gereken kablosuz ağ(wireless) cihazı takılı olmadığı için bu incelemeyi gerçekleştiremedim.

Hemen ilerideki Samsung yetkili satıcı gözüme çarptı, orada deneyebilirim diye tahminde bulunup mağazaya girdiğimde gözüme çarpan o televizyon; FULL HD 3D LED TV’yi, diğer adıyla Samsung 9000’i gördüm. Televizyonu karşıdan gördüğüm için diğer LED televizyonlar gibi geldi, fakat yakından inceleyince öyle olmadığını gördüm ve hayretler içerisinde incelemeye başladım, kusursuzdu.

Tek kelime ile mükemmeldi diyebileceğim bu televizyon inceliği ile insanı hayrete düşürüyor ve hemen ardından fiyatını sorası geliyor, bende öyle yaptım! Yetkili arkadaş 17000-17500 TL gibi bir fiyat söyledi, ama o sırada televizyonu şaşkınlık içinde incelediğim için tam olarak fiyat aklımda kalmadı.

Piyasaya sunduğu ürünleri ile belkide birçok firmanın rakip bile olamayacağı bir marka olan Samsung, Galaxy S’i i serisinin 9000 modeli olarak tanıtmıştı. Şimdi bakıyoruz, bir ilk olarak sunduğu bu LED televizyonunu da 9000 model olarak tanımış. Bu beni acaba 9000 modelli Samsung ürünlerinin ayrıcalıklı mı olduğunu düşündürmeye başladı!

İnternetten çeşitli fotoğraflarına ulaşabileceğim televizyonu kendim fotoğraflayıp SanalDuvar.Com’da sizlere sunmak istedim. Hemen yetkili arkadaştan müsaade isteyip fotoğraflamaya başladım. Fotoğrafları incelediğinizde özellikle yandan çekmiş olduğum fotoğrafı incelediğinizde neredeyse televizyonun görünmediğini göreceksiniz. Fotoğraf çekimleri hızlı bir şekilde Samsung Galaxy S ile yapılmıştır.

Özellik olarak yok yok diyebileceğimiz bir televizyon olan Samsung 3D LED 9000 Serisi 1080p ürünü; 3D ile gerçeklikte son nokta, TV’de internet, All Share (LED), bağlayın ve filmleri paylaşın, aynet+, wide color enhancer plus, ultra led panel, 4 HDMI, Full HD 1080p, mega conrast oranı, DVD’leri yüksek çözünürlükte seyretme, 3D HyperReal, 800 Clear Motion Rate, Personal Video Recorder Ready gibi özelliklerle tanıtılıyor.

Ürün hakkında ayrıntılı bilgi almak için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

1 Response

  1. Avatar Olcay BÜYÜ dedi ki:

    Ya aslında böyle bir güzellik bizim oturma odasına yakışacak da; banka yakamıza yapışacak diye alamıyorum:) Gerçekten inanılmaz iş çıkarmışlar… Sahi! Tüpü neresinde bu aletin:)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir