Sound Optical Mouse (Sesli Optik Fare)

Teknolojinin gelişmesi özellikle bilgisayar donanımlarında entesan ürünler sunulmasını sağlıyor. Arkadaşımın satın almış olduğu fareyi görünce gerçekten çok şasırdım. Çünkü daha önce bunun gibi bir ürünü internette de görmemiştim. Görünce şaşkınlık gülücükleri atmaya başladım! Bu gibi enterasan ürünleri ilk olarak arkadaşlarımdan görmek zoruma gidiyor 🙂

REXPO HPM021 SOUND OPTİC MOUSE

Neyse gelelim bu teknolojik komediye. Başlıkta da belirttiğim gibi bir fare var ancak sadece fare olmayıp aynı zamanda bir hoparlör görevide görüyor. Optic olarak üretilen bu ürün hediye olarak yanında verilen ergonomik mikrofonlu kulaklığıyla fare üzerindeki kulaklık girişi ile sesli konuşmalarınız gerçekleştirebiliyorsunuz.

http://sanalduvar.googlepages.com/rexpofarehoparlor.jpg

Farenin üzerine monte edilmiş 300watt çıkışlı hoparlörle pürüzsüz ve kaliteli ses alınabiliryor. Ancak tabiki bir Sony kalitesi ile aynı olmayacaktır. Farenin hareketi ses kalitesinde bir değişikliğe sebep olmuyor. Tak çıkar özelliği sayesinde herhangi bir yazılıma gerek kalmadan kullanabiliyorsunuz. Bilgisayar ekranınızda da herhangi bir parazit yaratmaz, çünkü manyetik korumaya sahip. Höparlör için bir açma kapa düğmesi mevut ve USB gücü yeterli olup adaptöre ihtiyaç duymaz. İnternette 20 TL gibi bir fiyat ile satın alabilirsiniz.

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir