Google Friend Connect, SD ve Kesitim

Şimdi bu nasıl bir başlık diyeceksiniz belki! Ne anlama geliyor? Hemen bahsedeyim tersten anlatmaya başlayayım. Kesit demek ile son günlerimden bahsedeceğim, SD’yi artık benimsemeniz gerekiyor; SanalDuvar demek oluyor ve bir de Google Friend Connect’ten kendimce kısaca bahsedeceğim.

Kendimden önce SD’de hayat nasıl gidiyor ondan behsetmek istiyorum. Sanırım bu da SD’nin benim için ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi. Evet kısa bir süre önce SD’ye serum anlamında yaptığım değişikliği destekler anlamda ufak değişikliklere devam ediyorum.

http://sanalduvar.googlepages.com/sidebarmenulerim.jpgDeğişiklikler daha çok SEO’ya yönelik olduğunu söylemem doğru olur. Bu sebeple index ve single’da etiket gösterimini sağladım. Aslında bunu daha önce neden yapmamışımın sebebi sayfayı tutabildiğim maksimum derecede sade tutmaktı. Fakat bu konuyu yine kibar bir şekilde hallettiğimi düşünüyorum. Bunun yanında sidebar’da WordPress Türkçe Tema Galeri, Facebook Grubu, Twitter ve SD destek bölümlerinin resimlerini düzenleyip daha uyumlu hale getirdim. Özellikle burada benimle etkileşimde olmanızı istiyorum, çünkü bu sayede daha iyiye doğru ilerleme sağlayabilirim. 

http://sanalduvar.googlepages.com/googlefconnect-sd.jpg

Henüz kullanmaya başladığım Google Friend Connect çok işme yarayacağını düşünüyorum. Hem SD’yi takip edenlerin kimlerin olduklarını ziyaretçiler görebiliyor. Bu sayede kendi bloglarına da link verebiliyorlar. Kısaca ben onları düzenli olarak takip edebiliyorken onlarda kendilerinin küçük bir reklam yapıyorlar.

Sizleri de Google Friend Connect sisteminde SD’yi yani beni arkadaş olarak ekleyebilirsiniz. Böylelikle sizi de takip etmemi sağlayabilirsiniz.

http://sanalduvar.googlepages.com/pbreak-heroes.jpg

Gelelim kesitlere; aslında fazla bir şey yapamıyorum. Yapamıyorum derken kendimi biraz daha zorlama konusundan bahsediyorum. Öğle tatilinde ve mesaiden sonra intenete girme konusunda şartları zorlarım ve genelde girmedim zaman olmaz.

http://sanalduvar.googlepages.com/james-mapes-kuantumdusun.jpgBunun dışında kitap okuyorum; özellikle bana kattığı şeylerle beni tatmin ediyorsa mutlu oluyorum. Mesela şuan okumakta olduğum kitap çok iyi diyebilirim ve herekese tavsiye ediyorum; James J. Mapes’in yazmış olduğu “Kuantum Düşünce Yöntemi”. Bunların yanında film seyretmeye de özen gösteriyorum. Düzenli takip ettiğim ve izlemekten vazgeçemediğim “Prison Break” hayranıyım bunun yanında bir de “Heroes” var.

Şimdilik kişisel kategorisindeki bu yazımı noktalarken sizlere bir soru sormak istiyorum; acaba her şey daha iyi insan olmak için mi yoksa daha fazla kazanmak için mi?

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir