10 Adet jQuery ToolTip Eklentisi – jQuery ile Balon İçinde Açıklama Örnekleri

Web tasarımı ile ilgilenen arkadaşları için kaynak olacak beğendiğim tooltip örneklerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu tooltipler jquery ile hazırlanmış olup blogunuza çok farklı bir hava katacak. Tooltip demişken kelimeyi biraz daha açayım; en basit örnekle bağlantılarınıza açıklama eklediğinizde tarayıcınızın özelliğine göre çeşitlilik gösteren fare imleci ile bağlanlarınızın üzerine geldiğinizde kutu içinde beliren açıklama şeklleridir, diyebilirim 🙂 Umarım basit bir şekilde anlatabilmişimdir. İşte bu özelliği sizler blogunuzdaki bağlatılar, resimler ya da istediğiniz herhangi bir yerde(tooltipin müsaade ettiği ölçüde) kullanabilirsiniz.

Sözü daha fazla uzatmadan karşılaştığım ve beğenmiş olduğum tooltiplere geçelim.

1. Dynamic tooltip

2. Coda Popup Bubble

3. TipTip

4. jQuery Ajax Tooltip

5. Awesomeness

6. (mb)Tooltip

7. jGrowl

8. tipsy

9. Easiest jQuery Tooltip Ever

10. Create a Simple CSS + Javascript Tooltip with jQuery

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

6 Responses

 1. Avatar can dedi ki:

  merhaba hocam su dorduncusu olan jquery ajax tooltip tamda onu ariyordum ben blogger sitemde uygulayacagim ama kod bilgim yok sizin bilginiz varsa nasil yapilacagini anlatabilir misiniz aslinda ben bir linkin uzerine geldigimiz zaman resimli goruntusunun cikmasini arastiriyordum, ornegin hulya avsar linkine geldigim zaman hulya avsarin fotosu ciksin istiyorum veya spartacus linkine geldigim zaman spartacusun afisini gostermek istiyorum. varsa bilginiz yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler….

 2. Avatar mehmet dedi ki:

  gezerken karşılaştım gayet iyi
  imaj ve video desteği ve ayrıca imaj alt da var
  http://doditooltip.com

 3. Avatar filiz dedi ki:

  nasıl indircezz.

 4. Avatar seda dedi ki:

  bunları indirebilir miyim aacaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir