Drag to Share Eklentileri ve Meebo

Bahsedeceğim eklenti yakın zamanda blogcular tarafından popüler hale gelecek. Çünkü sosyal medya artık blogcuların yazılarının daha fazla okura ulaşması için çok iyi bir araç haline geldiler. Bu ekletiye yeni yazılarım için kaynak ararken rastladım. Gayet hoşuma gitti! Çünkü bende yazılarımı yayınladıktan sonra ilk işim en çok kullandığım sosyal ağ sitelerinde bağlantı vermek. Böylelikle RSS ile takip etmeyip facebook grubuna katılanların veya twitter’dan takip edenlerin hemen önüne düşüyor. Eğer ilgisini çeken bir konu ise zaten geri dönüşü oluyor.

Öncelikele “Drag to Share” ne demek? Türkçesi “Paylaşmak İçin Sürükleyin” demek oluyor. Yazılarda paylaşılan resimleri fareniz ile üzerine bir kez tıklayıp çektiğinizde resmin ait olduğu bağlantıyı paylaşmak istediğiniz mevcut sosyal ağ siteleri çıkıyor ve bunlarından herhangi birinin üzerine bıraktığınızda paylaşım işlemi için yeni sayfanız açılıyor ve onaylıyorsunuz.

Eklentinin ilk karşılaştığım versiyonu Meebo‘nun aracı olanı idi. Fakat böyle bir aracın kesinlikle WordPress’e has versiyonu hazırlanmıştır deyip araştırmaya devam ettim. Benzer şekilde başka iki adet eklenti ile daha karşılaştım. Ancak Meebo zaten WordPress kullanıcıları içinde  bir eklenti hazırlayıp kullanıma sunmuş. Meebo ayrıca sadece “Drag to Share” aracı ile bırakmamış ayrıca blogunuzun alt kısmında çeşitli araçlar bulundurabileceğiniz bir “araç çubuğu(tool bar)” oluşturuyor.

Benim hoşuma giden Meebo’nun eklentisi oldu. Aşağıda belirteceğim eklentilerin birini de kısa bir süre denedim.

Meebo “Drag to Share”

Bu eklentiyi edinmek için bar.meebo adresinden ulaşabilirsiniz. Unutmadan sitenize bu eklenti sayesinde sohbet özelliği de katabilirsiniz. Paylaşımlar hakkında istatistiksel bilgide edinebilirsiniz.

Drag to Share eXtended


İkinci olarak benim kısa bir süre kullanmış olduğum bir eklenti. Gayet iyi idi fakat Google Buzz olmaması ondan vazgeçmeme sebep olan unsurlardan biri oldu. Belki ilerde Google Buzz’u ben ekler ve yeni versiyonunu yayınlarım. 🙂 Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.

Drag To Share


Son olarak bu eklentiyi sizlerle paylaşayım. Bu eklenti benim için başta kaybetti! Çünkü kullanılan sosyal ağ sitesi miktarı çok az! :S Eklentinin kendisine buradan demo sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir