Tommy Hilfiger’dan Güneş Panelli Dağ Montu

tommy-hilfiger-solar-Mountain Coat-gunes-panelli-mont

İlk gördüğümde tebessüm ettirdi açıkçası! Ancak konu hakkında biraz araştırınca amacına hizmet etmenin yanında yani kişiyi sıcak tutuyor birde ciddi ciddi şarj olayına çözüm getirecek gibi görünüyor. Tasarım olarak Tommy özellikle ön kısmı gayet hoş bir mont hazırlamış, fakat arkada bulunan güneş panellerinin üzerinde biraz daha çalışılabilir mi diye düşündürüyor.

tommy-hilfiger-gunes-enerjisi-giyilebilir-teknolojiİlk başta bunu neden satın alsınlar diye düşündüm, çünkü artık “powerbank” denen taşınabilir bataryalar söz konu. Bir telefon boyutunda hatta daha küçük boyutlarda ve telefon kadar yer kaplayanları mevcut iken neden böyle bir monta ihtiyaç duyulsun diye düşünürken aslında konu adında gizli; Dağ Montu! Belki bir seyehatte valizinize şarj cihazınızı koyabilirsin ancak günübirlik durumlar için şarj aleti yerine küçük bataryaları yanınızda bulundurursunuz. Ancak eğer bir mecera sever iseniz mesela bir dağcı gibi işte o zaman taşınabilir batarya sizin için yeterli olmaz. Çünkü bu gibi faaliyetler birkaç gün hatta belki hafta bile sürmesi söz konusu olabilir. Taşınabilir batarya size sadece bir defalık şarj imkanı sunabilirken bu mont sayesinde tükenmez bir şarjınız olabilecek. Tasarım konusuna bir kez de bu düşüncenin ardından bakarsak aslında görüntüsünün, kullanımda sağlamış olduğu bu özelliğin yanında pek de önemi kalmıyor. Arka kısmı hoşuma gitmemiş olsada yine  de erkek tasarımı bayan tasarımına göre daha iyi durmuş diyebilirim.

USB port sayesinde şarj imkanı sunun bu güneş panelli mont erkek için olanı şu da £139 iken bayan montu ise £151 olarak indirimli fiyat ile satışta. Tasarımından anladığım kadarıyla güneş paneli olan kısım çıtçıt yada cırtcırt fermuar diye adlandırdığımız sistemle sökülmesi mümkün gibi görünüyor. Açıkçası yıkama yada kuru temizleme için böyle olması gerekir diye düşünüyorum.

Güneş panellerinde Pvilion şirketnin katkıları söz konusu. Ön taraftaki ceplerden birine yerleştirilen çift girişli USB portu sayesinde aynı anda iki cihazı şarj etmeniz mümkün. Ceket tamamen şarj olduğunda 1,500 mAh gücündeki bir cihazı 4 defaya kadar tamamen şarj edebiliyor. Bir LG G2 kullanıcı olarak pili 3000 mAh iki kez şarj etmem mümkün görünüyor.

Ekek Modeli Satın Almak İçin Tıklayın

Bayan Modeli Satın Almak İçin Tıklayın

Ceketi şarj etmek için yeteri kadar güneş yoksa ceketi harici şarj etmekte mümkün. CNet‘te belirtilene göre elde edilen gelirin %50 Temiz Hava Fonuna aktarılacağı belirtilmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=OVWni7CYBLE

 

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir