Açık Kaynak Web Tabanlı Kod Editörü: ecoder

Açık kaynak içerik yönetim sistemleri, işletim sistemleri gibi artık programlarda açık kaynak olma yolunda yazılımcılar çalışıyor. Başlıktan da anlaşılacağı gibi açık kaynak web tabanlı bir kod editörü hazırlanmış. Kullanımı oldukça basit görünen dosya tarayıcı, dosya yükleyici ve tab sistemlerinin yanında aynı anda çoklu dosya editleme imkanı sağlayan bir çalışma.

Web geliştiricileri bu uygulamayı gerçek zamanlı olarak çevrim içi iken kullanma imkanı bulabiliyorlar. Sözdizimi renklendiricisi bile mevcut olan sistemde klavye kısa yolları da mevcut.

Yaptığım incelemede Türkçe karakter sorunu ile karşılaştım. Eğer Türkçe karakter içeren bir dosyanızı burada açarsanız sorunu göreceksiniz. Fakat bu sorunun aşılacağını tahmin ediyorum.
http://sanalduvar.googlepages.com/ecoder033.jpg

PHP ve JavaScript dilleri ile hazırlanan çalışma tam olarak bitirilmediği için sitesinde yükleme ile ilgili dokümantasyon vermiyor. Fakat buradaki adresten mevcut dosyaları indirme imkanı bulabilirsiniz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir