Netvibes’den Blogunuza Gelişmiş RSS Aracı

Birçok web sayfasını tek sayfada RSS yoluyla toplayan bir sistem olan Netvibes, geliştiricileri tarafından yeniliklerle kullanıcısına kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Hem tüm kullancılar için hemde blog sahiplerinin web aracı olarak kullanabileceği yeni widgetlar her geçen gün eklenmekte. Özellikle de benimde kullanmakta olduğum kendi bloguma ait RSS’leri kategorilerine göre bir tab menü şeklinde yayınlamayı sağlayak kodları oluşturma imkanını sunuyor.

Tıpkı şuan kullanmakta olduğum temanın(sanalduvar-blue) ana sayfasında bulunan kategorilere göre son yazılarınızı görüntülemebiliyorsunuz. Hazırlanması ve kullanılmasını oldukça basit kılıyor. Bu sayede blog sahibinin kodlarla boğuşup bir kategorisel RSS menüsü(bu benim tanımım 🙂 ) hazırmak için çaba sarf etmesine gerek kalmıyor.

http://sanalduvar.googlepages.com/netvibeskategoriselrss.jpg

Kullanıcı hazırlanma aşamasında sunulmuş olan seçenekleri tıklayarak şık bir araç oluşturup bunu eçiştli amaçlarla kullanabiliyor. Mesela bunu ilk gördüğümde aklıma yeni bir reklam aracı olarak göründü. Düşünsenize reklam vermek istediğiniz bir blog var ve vermiş olduğunuz reklamda son yazılarınızı kategorisel olarak görüntüleme imkanı buluyordunuz. Üstelik bunun kodlamaya ihityaç duymuyorsunuz. Aynı şekilde beğendiğniz ya da desteklemek istediğniz blogların RSS’lerini kendi blogunuzda okuyucularına sunabilirsiniz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

2 Responses

  1. Avatar kontrplak dedi ki:

    güzel bilgi harika… teşekkür ederim

  2. Avatar frmerkez dedi ki:

    bende bunu arıyordum teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir