FlashGot ile seç FlashGet ile indir!

İnternetin nimetlerinden faydalanmayı herkes gibi bende severim. Ancak söz konusu sıralı bağlantıları tıklayıp dosya indirmek ise bu iş bana malesef bana göre değil! Evet bazı programlar söz konusu ancak benim şimdi size bahsedeceğim bir firefox eklentisi. Bu eklenti ile bir de ‘dosya indirme yöneticisine’ ihtiyacınız var.

İnternette verilmiş(özellikle film indirmek için) bağlantıları fare ile seçerek sağa tıklıyoruz ve “Seçilenleri FlashGot ile indir”i tıklıyouz ya da kısa yol olarak “Ctrl+F2” yi tuşluyoruz. Karşımıza çıkan penceye “Tamam” diyip onay veriyoruz.

Ve bundan sonra neden FlashGet dediğimi anlıyorsunuz. Tüm bunları yapmadan önce FlashGet’in indirip kuruyorsunuz.

Kurulumu tamamladıktan sonra programı çalıştırıp “Options”(Seçenekler) bölümüne giriyorsunuz. Bu radan “Connection”(Bağlantılar) sekmesinden Limit böümünde bulunan “Max simultaneous jobs” seçeneğini 1 yapıyorsunuz ve böylelikle dosyalarınızıb biri bitmeden diğerine indirmesine izin vermiyorsunuz. Bu seçeneği şuanki sürüm için en fazla 8 dosyayı aynı anda indirme olanağı sağlıyor.

Kaliteyi uzaklarda aramayın Fİrefox herşeye yeter. 😀

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

4 Responses

 1. Avatar kemal dedi ki:

  emeğe saygı güzel olmuş…

 2. Avatar isimsiz dedi ki:

  güzel çalışma…

 3. Avatar henster dedi ki:

  Firefox da indirme yöneticisi için Down ThemAll eklentisini tek geçerim. 🙂

 4. Avatar Bavyeralı dedi ki:

  flashget 2.0 ile flashgot'a gerek yok 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir