Dongtaiwang.Com

Kablosuz ağ kullanarak internete bağlandığım zamanlarda, hizmeti kullandığım verenler bazen bazı sitelere girişleri engelliyebiliyorlar. Bu sebeple proxy sitelerine başvurmam gerekiyor. Ancak bunlarında iyisini seçmek gerekiyor, çünkü bazen yetersiz olabiliyorlar. Bunun sebebi de proxy sitelerine karşı bir koruma sağlanması.

Sizlere tanışmamızın sanırım 5 ay kadar olduğu bir siteden bahsedeceğim, bunun sebebide tasarımındaki yenilik. Dongtaiwang.Com ; dikkatimi çeken ise kısa bir süre önce tasarımını yenileyen site, neden kısa sürede ikinci bir yeniliğe gitmesi oldu!

Site ile ilk tanıştığımda Çince hizmet veriyordu ve sanırım bu sebeple sorunsuzca sensöre karşı koyabiliyordu. Malum Çince bilmediğim için sadece arama bölümünün icraatından haberim vardı. Ancak görünen o ki site tasarımında yenilik yerine çalışma alanın genişletmeyi planlamış. Bu sebeple site adresini(domain adresini) İngilizce hazırlanış bir indexe yüönlendirmişler ve Çinli kullanıcılar için bir dil seçeneği sunmuşlar. Dynamic Internet Technology, Inc. tarafından kurulan sitenin amacı Çin’deki ve düğer ülkelerdeki internet kullanıcılarına sansürsüz bir internet kullanımı sağlamak olduğunu belirtiyor.

Site ile ilk tanıştığımdaki görüntüsü

Tasarımında yenilik yaptıktan sonraki hali

İndexin düzenlenmesi ile son görünümü

Sanırım bu ste sizede çok yardımcı olacak!

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

3 Responses

 1. Avatar taha ipek dedi ki:

  FireFox 3 ta sertifika hatası olduğuna şaşırmadım çünkü her sertifikalı sitelerde aynı hatayı veriyor.

  Kendi Sitelerimde bile fire fox güvenliks ertifikası ghatası veriyor(e-ticaret uygulamaları) Bu konuyu FireFox a Postaladım Ama bi yanıt alamadım..

  onun dışında bende trojan gibi bir uyarı falan alamadım(avast) çok bekledim keşke gelse diye ama =D

 2. Veysel Veysel dedi ki:

  @Deniz

  Güvenlik sertifikası hatası verdiği doğru ancak Nod32 konusuna aynı katılımı gösteremiyorum! Bir de bu güvenlik konusu genelde karşılaşılan birşey!

 3. Avatar Deniz dedi ki:

  3 tarayıcıda da güvenlik sertifikası hatası verdi ve ayrıca nod32 sitede trojan buldu , bence siz de başka siteler arayın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir