TBY Ankara Buluşması 8. Ayağını Tamamladı!

Her ay düzenli olarak organize edilen TBY Ankara buluşmasını geçtiğimiz Cumartesi gerçekleştirdik. Faaliyette yaptığım izlenimleri şuan aktarmamın sebebi buluşmaya şehirdışından katılım göstermem olması. Aslında buluşma akşamı bunları dile getirecektim fakat Ankara’da bulunmam ile ziyaret ettiğim arkadaşlar fazla olunca ve yol yorgunluğundan da artık ne kafamı toparlayacak halim vardı ne de klavyeyi tuşlayacak.

Katılmaktan mutluluk duyduğum bu faaliyetten izlenimlerimin başında katılım sayısında rekorumuzu kırmış bulunmaktayız. 30 gibi bir sayı ile katılım gösterilen buluşma espirilerile renkli bir hal aldı. Kahkaha tufanına döndü desek yalan olmaz sanırım. 😀

Programın başında tartışma konusu olan Microsoft çok canımı sıktı. Çünkü tartışma konusu olarak çok kale alınmıştı, onun İstanbul dışındaki blog yazarlarını almadığı kadar. Olaydan haberim bile yoktu fakat oradaki arkadaşların anlatması üzerine öğrendim ki Microsoft İstanbul’da yeni bir ofis açmış ve buraya da blog dünyasından arkadaşlar çağırmış.

http://sanalduvar.googlepages.com/TBY-ankara8bulusma.jpg

Buyara kadar aslında bir sıkıntı yok gibi görünsede konukların genelinin İstanbul’dan olduğu söyleniyor. Türk Blog camiasına Microsoft gibi bir şirketin(ki geçen yıl Blog Ödüllerine sponsor olmuştu) böyle bir gaf yapması ya da gözden kaçırması hata oldu.

Aslında bu gibi bir olay sadece Microsoft gibi bir şirkete özgü bir hareket değil. İstanbul dışındaki blog yazarları da gerekli ilgiyi bekliyor. Çünkü en basit örnek olarak Ankara’da da toplanan ve ortaya birşeyler koymaya çalışanlar mevcut. Hani hep forum sitelerinde karşılaşırız ya “emeğe saygı, bir teşekkür edin” gibi tabirlerle.

Toplantıda dikkatimi çeken bir konu ise bu sefer Google hakkında gereğinden fazla konuşulmadı. Sadece “Google Friend Connect“i arkadaşlarıma hatırlatarak SD(SanalDuvar)’de bu hizmeti kullandığımı ve katılmalarını tavsiyesinde bulundum.

Bir arkadaşımız şahsen katılım göstemeyip, internetten vermiş olduğu çiçek siparişi ile ilgisin gösterdi. Kendisi Limk.Com‘um sahibi imiş, şahsına göstermiş olduğu incelikten ötürü teşekkür ediyorum.

http://sanalduvar.googlepages.com/TBY-ankara8bulusma1.jpg

Şimdi gelelim biraz da toplantının olumsuz taraflarına;

Toplantılarımızda özellikle tatışma konuları katılımcılara fayda saylayacak şekilde seçilmiyor. Dolayısıyla ortamda bir dedikodu havası oluyor. Buluşma sonunda bilgi olarak fazla birşeyler kazandığımızı söyleyemem ya da bunu savunamam. Bu konu üzerine özellikle Hüseyin MERT ile toplantı sonunda yolumuz ayrılana kadar ayak üstü yapmış olduğumuz sohbette aynı fikirde olduğumuzu anladım. Muhtemelen aynı düşünen başka talımcılarda mevcuttur.

Herşeye rağmen böyle bir ortamda bulunmak benim için bir mutluluk. Mümkün oldukça her toplantıya katılım göstermeye çalışacağım. Katılım göstereceğim tek faaliyet TBY olmayacak tabi ki! Davet edildiğim diğer şirket, firma ve ürün tanıtımlarına da katılım göstermek için elimden geleni yapacağım. Siz de yapın!

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

6 Responses

 1. Avatar javacikiz dedi ki:

  Ben de Ankara dışından sırf buluşma için gelen insanlar yararlansın boş yere gelmiş olmasınlar istiyorum. Belki güzel bir kaç kon da ben paylaşırım. Bu arada gelebilirsen bizim pardus toplantımıza da davetlisin sanalduvarcım:)

  • sanalduvar sanalduvar dedi ki:

   @Sevalcim
   Öncelikle davetin için çok teşekkür ederim. Bu gibi davetlere elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum. Eğer işimden zaman bulabiliyorsam zaten saatlerce yolu göze alıp katılmak için çaba sarf ediyorum. Dediğim gibi, bir sonraki sefer birşeyler yapmak gerekiyor.

 2. Avatar HMERT dedi ki:

  Üstat, birçok arkadaş gibi biz de aynı hisleri paylaşıyoruz. Eğer Ankara’da bir şirket yeni ofis açtık gelin bakın derse bir emlakçı gibi gelirim şunları sorarım: “Kaç cepe, et m2’si, kira mı satlık mı, ne kadara tuttunuz&aldınız?” yok eğer yepyeni bir katmadeğer kattılarsa o zaman senin dediğin gibi elimden geleni yaparım. Bu arada yukarıdaki fotomuzda ben ağa gibi çıkmışım, lütfen diğer fotolarla birlikte bunu da yüksek çözünürlüklü olaraktan benimle de paylaş 🙂

  • sanalduvar sanalduvar dedi ki:

   @HMERT
   Kardeşim düşünceler hep aynı yönde. Olaya yaklaşımında yetkililerin yüzü ifadelerini boazacak türden 🙂 Ama doğru ya doğru yani!

 3. Avatar Erkan Hirik dedi ki:

  Evet hocam herkesin bu toplantılar ile ilgili yaptığı eleştiriler aynı. Fakat ne hikmetse hiç bir toplantı bir diğerinden + yönde gelişim göstermiyor. Katılımcı sayısı hariç

  • sanalduvar sanalduvar dedi ki:

   @ Erkan Hirik

   Bunun için bir daha ki katılımıma birşeyler yapmayı düşünüyorum. Yani daha doğrusu birşeyler araştırıp elde edeceğim bilgiyi arkadaşlarla paylaşmak gibi, böylelikle katılım gösteren arkadaşlarda bir (+) elde etmiş olabileceklerini düşünüyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir