Turkcell, 3G Testlerinde Türkiyedeki En Yüksek Hıza Ulaştı

Bu gün almış olduğum bir e-posta ile Turkcell’in 3G mobil genişbant hazırlıkları çerçevesinde Türkiye’deki en yüksek hıza ulaşarak , 28 Mbps hıza eriştiği haberini aldım. Mükemmel bir hıza ulaşan bu internette sayesinde dosya indirmek artık zaman almayacak gibi görünüyor. Neden mi? Çünkü yapılan testlere göre yaklaşık 700Mb lık bir film fosyasını 3 dakika gibi kısa bir süre içerisinde indirme imkanını sunuyor. Tarafıma MESE İletişim Danışmanlığı tarafından iletilen bu e-postanın başlangıcı bu bilgileri ihtiva edip şöyle devam ediyor.

3G mobil geniş bant teknolojisini 30 Temmuz’da 81 ilde aynı anda hizmete açacak Turkcell, belli bir yayılım planı dahilinde Türkiye’yi 3G ile buluşturacak.

http://sanalduvar.googlepages.com/ilter-terzioglu.jpgTürkiye’deki en yüksek 3G hızını test eden ekibin yöneticisi olan Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, “Turkcell altyapısı üzerinde Ericsson işbirliğiyle yaptığımız testlerde, internetten film indirmeyi, online oyunlar, video streaming gibi gerçek zamanlı mobil servisleri denedik. Bu testler sırasında mobil ortamda ulaştığımız hız, benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. LTE öncesinde mobil geniş bantta ulaştığımız bu hızı, önemli bir kilometre taşı olarak görüyoruz” dedi.

3G ile hayatımıza girecek mobil geniş bantta hızın sürekli artacağını ifade eden Terzioğlu, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerimiz en yeni ve en hızlı teknolojileri Turkcell’le yaşamaya devam edecekler” diye konuştu.  Terzioğlu, 3G hizmetlerinin başlamasından sonra da sahip oldukları A tipi lisansın getirdiği avantajla mobil geniş banttaki gelişimi Türkiye’ye öncü şekilde getireceklerini, daha önce açıkladıkları gibi bu yıl içinde Ericsson ile Türkiye’de ilk LTE testini de yapacaklarını hatırlattı.

http://sanalduvar.googlepages.com/turkcell-sebeke-ozellikleri.jpg

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

4 Responses

  1. Avatar engin aktaş dedi ki:

    ya arkadaşlar kullakmak için bn biliyorum saati 5 lira ama ilerledikcem azalıcak cunku bu 3g olayı en ii iletken altın oldugu için altından yapılmıştırr :D:D

  2. Avatar engin aktaş dedi ki:

    bnce turkcell 3g cok ii bişey artık teklonoji cok ilerlemeye başladı cokda guzel bişeyyyy

  3. Avatar sanalika dedi ki:

    kullanmadan bişey diyemem sabırsızlıkla bekliyoruz 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir