Reklam Sektöründe Blogları Kullanmak

Gün geçtikçe artan kullanıcı sayısı ile değeri katlanan internet, reklam aracı olarak kullanılabilecek en büyük aracılardan biri haline geldi. Artan kullanıcı sayısı ile birlikte kişilerin internette yer edinmeleri için kullandıkları bloglarda bu sektörde önemli bir yer edindiğini bir kez daha şahit oldum. Nasıl mı? Hemen bahsedeyim!

Daha önceden “Turkcell, 3G Testlerinde Türkiyedeki En Yüksek Hıza Ulaştı” başlığı altında bahsettiğim yazının tarafıma e-posta ile MESE İletişim göndermişti. Görünen o ki bu heberin bir blog sahibi olarak tarafımdan yayınlanacağı biliniyordu. Zaten haberin içeriğide blogumda yazdığım “Teknoloji” kategorisinin içeriğini kapsıyordu.

Burada asıl dikkat edilmesi gereken internette bir haberin yayılması için blogun gücünü görmüş oldum. Çünkü gönderilen o e-posta bir çok kişiye de iletilmişti. Bunu anlamak için e-postadaki başlık ile googleda bir arama yaptım. Ve gördüm ki bu ve benzer başlığı sahip çok fazla kaynak görüntülendi.

http://sanalduvar.googlepages.com/blog_logo1.jpgBu kadar kısa sürede internette hakkında haber yazılmasını başka türlü sağlayabileceğini düşünmüyorum. Benzer bir e-posta bugün yine başka bir konu ile karşımdaydı.

Aslında blog camiasının önemini bilenler bu gibi yollara baş vurabiliyorlar. Mesela bundan aylar önce Microsoft, İstanbul’da yeni açmış olduğu ofisinin reklamını yapmak için blogcu arkadaşlarımızı davet etmişlerdi. Bu da eminim bir çok davetli tarafından yazıya dökülüp anlatılmıştır.

Bakalım ilerde bloglar nası görevleri üstlenecekler.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir