İkon Arama Motoru

Webmaster veya  webservant olan ya da bunların herhangi biri olmayıp sadece internetteki kendi sayfasına ikonlar ile canlıklık vermek isteyen herkesin ihtiyacını karşılayabilecek arama motorları mevcut. Google gibi sade giriş sayfasına mevcut olan iki ikon arama motorundan bahsedeceğim!

1. ICONFINDER

Ajax ile hazırlanmış bir arama bölümü mevcut olan ICONFINDER.net, giriş yapıtığınız karakterlere göre kelimelerini sıralıyor. Son zamanların populer ajax sistemleri arasında yer alıyor. Arama yaptığınız ikonun ajax sistemi ile etiket ekleme-görüntüleme ve lisans bilgilerini görmenizi sağlıyor. Ayrıca bir blog ve eklentileri mevcut. Windows Vista Gadget ve Mac OS X Widget sistemleride bulunuyor.

2. ICONLOOK

Iconfinder ile ICONLOOK.com aralarındaki en belirgin fark hızlı olması. mevcut İkonları Google gibi gayet hızlı bir şekilde göstermesi ziyaretçiyi sadık kullanıcılar arasına sokuyor. Ayrıca yine Iconfinder ile arasındaki diğer fark ise 12×12 ile 128×128 boyutuna göre arama yapma seçeneğide sunuyor. Yine ziyaretçinin etiket ekleme özelliği mevcut fakat site icın finder kadar ajax ile desteklendiğini söyleyemem. Diğer kötü tafarı ise giriş sayfasında Google Adsens reklamının sayfa başında gösteriliyor olması. En azında giriş sayfasınsa koyulmaması bence daha uygun olurdu. Arama sonucunda gösterilen ikonların üzerine tıkladığınızda ikon hakkında yeni sayfada bilgi edinmeniz mümkün.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

3 Responses

  1. Avatar henster dedi ki:

    İkisinide yerimlerine ekledim teşekkürler veysel.

  2. sanalduvar sanalduvar dedi ki:

    Rica ederim Burakcım işim bu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir