Acun Ilıcalı Production

Son zamanların vargeçilmez programı olan "Var mısın Yok musun" ile insanaların dikkatini üzerine çekmeyi başaran Acun ILICALI, yurt dışındaki yarışma programlarını Türkiye’ye taşıyarak geniş seyirci kitlesine hitap ediyor. Peki bunu nasıl başarıyor, yani programların sadece para kazandırıyor olması bir faktör olamaz. Bence başarıdaki sır programlarının seviyeli ve her kesime hitap ediyor olması. Programınlarındaki tavır ve davranışlarının doğal oluşu, izşeyicilerin sempatisini kazanmasına sebep oluyor.

 

Şimdi nerden çıkardın bu düünceyi derseniz. Şöyle söyleyeyim yıllar önce Türkiye’ye getireilen yarışmalardan biride BBG idi. Hakkında çok konuşturan bu program bir çok kişi tarafından olumsuz eleştiriler aldı. Bu eleştirileri almakta da haklıydı. Çünkü izleyene hiç bir heyecan katmıyordu. Ancak Acun yaptığı programlar ile insanlara daha kolay para kazandırmanın yoluna gitti. Sade bir yayon akışı süren program izleyicisinde bir BBG gibi kanalın para kazanma yönünde bir düşünce uyandırmıyor.

Peki kim bu Acun ILICALI, wikipedi’den aldığım bilgiye göre;

"Aslen Erzurumludur. Kadıköy Anadolu Lisesi(Kadıköy Maarif Koleji)’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’ni kazandı. Ancak okulu bitirmeyip, televizyonculuğu seçti.

Televole, Dokun Bana gibi programların sunuculuğunu yaptı. 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. Acun Firarda, Fear Factor, Survivor Türkiye-Yunanistan, Survivor Aslanlar-Kanaryalar ve Var Mısın Yok Musun programlarının yapımcısı ve sunucusudur. Ayrıca Uğur Dündar’ın sunduğu Yoksa Rüyamı ve Behzat Uygur’un sunduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir.

Başta Türkiye’deki üniversiteler olmak üzere, Anadolu’da stand-up gösterileri yapmaktadır. Stand-up gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri komik bir dille izleyicilere aktarmaktadır."

Yapmış olduğu yarışma programları ile milyonların sevgisini kazanan Acun diğer kanalların da harekete geçmesine sebep oldu. Şimdi diğer kanallara baktığımda Çin’i görüyorum 🙂 çakma Acunlar sarmış dörtbir yanı! Bakalım Türkiye’ye nasıl programlar getirmeye devam edecek ve çakma Acunlar acaba nasıl yol izleyecek 🙂

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

18 Responses

  1. Avatar recep dedi ki:

    ıyyy acunu öpünce kıskanıyor musun? acunu öpmek kabus gibi bir şey Allah korusun!!!

  2. Avatar ebru dedi ki:

    yaaaa sinir oluyorum senı bu kucuk nuramara kutu acınca opuyolar lutfen engelle bunları öpmesınler senı kıskanıyorum:((((

  3. Avatar halim dedi ki:

    acun bey yarışmaya eşimle beraber başvurduk en başlarda polis memuruyum inşallah okursunuz müsait olursanız görüşmek isterim başarılarınızın devamını dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.