Adobe Air Uygulamaları İle Pratik Olun!

Adobe Flash, Adobe Flex, HTML ve AJAX ile yapılmış uygulamaların internet ortamından masaüstüne taşınmasına aracılık etmek için geliştirilen bir platform olan Adobe Air(Integrated Runtime) ücretsiz olarak sunmuş olduğu uygulamalar sayesinde internet tarayıcısını daha az kullanır hale geleceksiniz.

Şık tasarımları ile  kullanım kolaylığı sunan bu uygulamalar ile internetteki gezintinizi daha pratik hale getirebilirsiniz. Gerçek zamanlı olarak çalışan uygulamaların eğlenceli ve ilginç olanları da mevcut, tıpkı Time100 gibi. Neyse şimdi birkaç uygulamadan bahsedeyim.

GeeMail

http://sanalduvar.googlepages.com/adobe-geemail.jpg

Evet bazılarınız isimden de çıkarımını yapmıştır. Gmail hesabı olanların e-postalarını kontrol edebilmelerini sağlayan bir uygulama. GeeMail indir  sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Icon Generator

http://sanalduvar.googlepages.com/adobe-icon-generator.jpg

Web tasarımcıları için güzel bir uygulama. CS3 ve web2 ikonu oluşturmak için hazırlanmış. Şuan için bu kadar fakat inanıyorum ki bu uygulamada geliştirilip web tasarımcıları için daha faydalı bir hal alacaktır. Icon Generator uygulamasına indirmek için sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

SEO

http://sanalduvar.googlepages.com/adobe-seo.jpg

SEO Analizisti sayesinde web saysafınızın page rank, bağlantı ve anahtar kelime analizlerine ulaşabiliyorsunuz. SEO uygulamasına indirmek için burayı tıklayın.

SWF to Animated GIF

http://sanalduvar.googlepages.com/adobe-swftogif.jpg

SWF formatındaki dosyalarınızı uygulamanın üzerine sürükleyip bırakın ve GIF formatına dönüştürün. Uygulamanın indirme sayfasına buradan gidebilirsiniz.

feedalizr
http://sanalduvar.googlepages.com/adobe-feedalizr.jpg

feedalizr, sosyal medya sitelerini bir masaüstü aracıdır. Freindfeed, twitter, facebook, Flicker, Twitpic & jaiku gibi sitelerde bulunan hesabınzdaki güncellemeleri anlık olarak masaüstünüze yansıtıyor. Aynı zamanda hesabınıza ait güncellemeyide yapabiliyorsunuz. Yapılan tüm güncellemeler tıpkı MSN messengerdaki gibi masaüstünüzün sağ alt köşesinde bir uyarı ile beliriyor. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

eBay Desktop

http://sanalduvar.googlepages.com/adobe-ebay.jpg

eBay ile alış-veriş yapmak da daha iyi bir yol olarak nitelendirilen uygulama ile filtreleme, tarihlere göre gibi seçeneklerde mevcut bir uygulama. eBay Desktop uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Time100
http://sanalduvar.googlepages.com/adobe-time100.jpg

Time tarafından her yıl düzenlenen “Dünyadaki En Etkili 100 İnsan”ın kimler olduklarını görebiliyorsunuz.Yer, yıl, isim, ödül kategorilerine göre arama yapabileceğiniz ilginç bir uygulama. Uygulamayı indirmek için burayı tıklayın.

Burada daha çok web ile ilgili arkadaşlara yönelik kaynaklardan seçme yaptım. Tabi birde farkı bir örnek olarak Time100’ü verdim. Neredeyse tüm ihtiyaçlara yönelik uygulamaları Adobe Air Marketplace‘de bulabilirsiniz. Şuan itibariyler zaten 500’ün üzerinde uygulama mevcut.

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

1 Response

  1. Morinho dedi ki:

    güzel bilgiler teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir