Blog Yazarları 7. Ankara Buluşması

Düz hesap 8 saat yolculuğu göze alıp katılım gösterdiğim ve yine son dakikasına kadar o ortamda bulunmaktan büyük haz duyduğum bu sosyal faaliyet sayesinde her seferinde olduğu gibi yine yeni arkadaşlarla tanışma fırsatını yakaladım. Bir birinden değerli ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 25 kişilik bir toplulukla beraber vakit geçirmenin ve düşünce paylaşmış olmanın sevinci içerisindeyim.

Gerçekleştirmiş olduğumuz faaliyet genel itibariyle başarılı oldu ve benden tam notu aldı. Ancak toplantının başlangıcındaki “içerik hırsızlığı” konusu artık klişeleşmiş gibi her buluşmaya damgasını vuruyor fakat maalesef bende bir mağduru olarak söylemeliyim ki sonuç yine hüsran. Zaten ciddi bir uğraş göstermedikten sonra(mahkeme yolu gibi) böyle devam edeceği bir gerçek. Bu sebeple bunun bir daha ki sefere tartışma konusu olarak zamanımızı almamasını istiyorum ve geçiyorum.

Kısa kısa bahsettiğimiz başlıklara yer vermek gerekirse; seo, dmoz, friendfeed ve twitter tartışma konularının başını çekti. Söz bana gelince geçen gün burada yazmış olduğum video içeriğinin indexlenmesinin bizi(bir blogcuyu) nasıl etkileyeceğini tartışma konusu olarak orta koydum. Zahmetli bir iş olduğu için tercih edilmeyeceğini düşünenler oldu.

http://sanalduvar.googlepages.com/tby7bulusmacafebistro1.jpg 

Bu gibi tartışmaların yanında tanıtım ve yeni projesi olan arkadaşlarda katılım gösterdi.

Buluşma güzeldi fakat bence artık 8.si düzenlenecek olan bu buluşmalar tartışmanın ve sohbetin ağır basması yerine bilgilendirici ve öğretici olması gerektiğini savunuyorum.

Katılım gösteren arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum, çalışmalarında herkese başarılar diliyorum!

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

7 Yorum

 1. Burak Özdemir dedi ki:

  Yaz gelsede bir Ankara TBY toplantısı yapıp geleyim diyorum kendi kendime. 🙂

  • sanalduvar dedi ki:

   Bende diyorum ki yaz gelsede bir TBY buluşmasında Burak’ı bir daha görebilsek 😀

 2. saat dedi ki:

  Çok harika bir yazı, teşekkürler.

 3. Erkan Hirik dedi ki:

  Siz tam not vererek çok bonkör davranmışsınız 🙂 10 üzerinden 7 verdim ben :]

 4. Tamkarışık dedi ki:

  Evet değişik bir konuya değindin 😉 Güzel toplantıydı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir