LikeMind Nedir? Katılım Göstermek!

Likemind kelimesi ingilizce olup Türkçedeki kelime karşılığı benzer zihinli, hemfikirli olarak çevrilebilir. Bir etkinlik olup pazarmala yöneticileri, reklam profesyonelleri ve pazarlamanın geleceğine ilgi duyanların bir kahve masası etrafında toplanıp bir gündem olmadan çeşitli fikirlerin paylaşıldığı bir sosyal faaliyet olarak tanımlanabilir.

Uluslararası alanda yapılan bu faaliyet her ayın 3. haftasının Cuma günü sabahı bir araya gelen beyinler ile yeni fikirlerin paylaşılmasına olanak sağlıyor. Türkiye’de ise İstanbul ve Ankara’da uygulamaya geçirilen buluşma düzenli olarak organize edilmekte.

http://sanalduvar.googlepages.com/likeMind-tanitimm.jpgKahvelerini yudumlarken düşüncelerini paylaşan insanlar, düşününce hem yeni insanlarla tanışma fırsatını yakalarken hem de belkide yeni projelerde yer edinme imkanını bulabilirler.

Türkiye’de de böyle bir faaliyetin hayata geçirilmesi insanların artık uluslararası faaliyetlere ayak uydurduğunun en büyük göstergesidir. Fakat bu gibi faaliyetlerin katı normlar ile orgaize edilmesi katılım gösteren kişi sayısı olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Ülkemizde çalışanların cuma günü 08.00 ile 10.00 aralığındaki saatlerde işbaşında olması gerektiği göz önüne alındığında ortaya atılacak düşüncelerin ve projelerin hayata geçirilmesinde maddi imkanı daha fazla çalışanların bu faaliyete katılım gösteremeyecekleri malum bir sonuç olduğunu düşünüyorum.

 http://sanalduvar.googlepages.com/likemind-istanbultanitim.jpg

Ankara’daki buluşmaların Cuma akşam saatlerinde gerçekleştirmekte. Fakat yinede bir merak olarak ilk defa katılım göstermek isteyecek genç beyinler belki de bu faaliyetin hafta sonu olmaması dolayısıyla katılım gösteremeyecektir. Ne üzücüdür ki söz konusu olan faaliyetin beyinlerin  buluşması olarak düşünülünce bunu bir kayıp olarak düşünebiliriz.

http://sanalduvar.googlepages.com/likemind-ankaratanitim.JPG

Bu sebeple bence bu faaliyetlerin faydasını optimize etmek için herkesin katılım gösterebileceği bir zamana organize etmek daha mantıklı olacaktır. Önemli olan faydamı elde etmek mi yoksa dünyada uygulanan zaman yönünden programam bağlanmak mı! Bence şekil değil içerik önemlidir, bunuda katılımı arttırmak ile mümkündür.

LikeMind üzerine kaynaklar;

LikeMind resmi sitesi: LikeMind.Us

LikeMind İstanbul sitesi: LikeMindİstanbul.Com

LikeMind Ankara sitesi: LikeMindAnkara.Blogspot.Com

*Not: İstanbul ve Ankara’daki buluşmalara katılım göstermek için bu ilgili sitelerdeki sosyal gruplara katılabilirsiniz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

1 Response

  1. Avatar NARİNÇ dedi ki:

    slm ben ne yazacağımı tam olarak bilmiyorum biraz komik ama öle .Sayfanızı iceledim benim anladığım kadarıyla yazmaya çalışıyorum .bi işm yok işyerimde ama fikriniz çok mükemel bi araya gelip fikir üretmek fikir alışverişinde bulunmak tanışmak güzel fikirler sunmak palaşmak çok ii katılmak isterdim ama koşular el vermiyor sayfanızı yinede takipçisi olucam burdan ancak gene arada böle anlamadan ki anlamışmıyım bilmiyorumda:D yorum yaparım byby

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir