ytelefon [ajax destekli telefon rehberi]

Erhan yine yaptı yapacağını! kendi ihtiyacı olup çalışmaya başladığı bir telefon rehberi için kodları aldı eline. Hazırladığı betik ajax ile destekli olup herkesin kullanımına sunmaya karar verdi. Erhan’ın bu ihtiyaçları nerden yada niye çıkıyor anlamıyorum. Açık kaynaklara verdiği hizmetten dolayı kendisine teşekkür etmek gerek. Kullanımı gayet basit, zaten Erhan’ı tanıdığım kadarıyla da karakterinin bir parçası olmuş bir sadelik mevcut. Çalışmarında da bunu görmek mümkün. Betiği nasıl kullanmak isterseniz öyle kullanın yani girreceğiniz telefon numarı konusunka kullanıcıyı kısıtlamamış, esnek bir yapıda bırakmış. Ajax ile desteklenmesi görsellik olarak büyüleyibi bir hava katmış.

Betiği hazırlarken; PHP Javascript MYSQL AJAX CSS alt yapılarını kullanmış.

Uyarıyor! "ytelefon “yerel sunucularda” kullanılmak üzere yazılmış basit ve sade bir betiktir. İnternet üzerinde kullanmak sakıncalıdır. Aykırı kullanım durumunda doğabilecek sorunlardan dolayı tüm mesuliyet kullanan kişiye aittir."diyor.

Kurulum 1. Paketten çıkan “ytelefon” klasörünü yerel sunucunuza yükleyin. 1. Yeni bir veritabanı yaratın. 2. veritabani.sql dosyasını yaratmış olduğunuz veritabanında çalıştırın. 3. fonksiyon.php dosyasının en üst satırlarındaki ayarları kendinize göre düzenleyin. Hepsi bu kadar, kurulum tamamlanmıştır.

İndirmek için tıklayın! İsterseniz burada test edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi Erhan‘ın sayfasından edinebilirsiniz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

2 Responses

  1. sanalduvar sanalduvar dedi ki:

    Kardeşim benim sonuçta dediğin gibi ihtiyaçlardan yola çıkmışsın, dolayısıyla faydalı olacağı kesin. Senin yaptığında aslında şu büyük şirketlerinkinden farkı değil hani! İhtiyaçalra yöneliyorsun 🙂 sen var ya seeeen! Şirketmi kuracaksın yoksa 🙂

  2. Avatar yakuter dedi ki:

    Teşekkür ederim kardeşim desteğin için. Ayrıca beğenmene de sevindim. Umarım senin de işine yaramıştır 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir