Blogunuzun istatistik bilgilerini kontrol edin!

Daha önceki yazımda bahsetmiştim, blogunuzun tanıtımını yapan sitelerde gösterilen istatistiki bilgileri manuel olarak kontrol etmeniz gerektiğinden. Araştırmalarım sonucu en iyi sonuçları veren sitelerden bahsedeceğim. Ama önce şunu söylemek isterim, bu yazıyı hazırlamak biraz zor oldu çünkü MSN’den yardım ve bilgi isteyen arkadaşlara yazmaktan fırsat bulmak biraz zor oldu, ama bunu elimden geldikçe ve zevkle yapmaya devam edeceğim. 

 

 

 

  • CheckPageRank.Net : Google, Yahoo, AllTheWeb, AltaVista aramamotorlarındaki bağlantı sayılarınızı ve toplamlarını ve Google Pagerank değerini veriyor. Domain(alan adı) yaşını, tarihini ve alan adı alım satım işlemleri hakkında bilgi sağlıyor.
  • SearchEnginegenie.Com : Siteniz hakkında ihtiyaç duyduğunuz ve duymadağınız tüm istatistik bilgilerini vermekle birlikte bunların için hazırlanmış araçlarıda sunmakta olup, en önemlisi çevirim içi(online) destek alabiliyorsunuz. Ve web araçları ile sitenizde degösterebiliyorsunuz. 
  • Domain-Pop.Com : Sitenin en son kaç gün önce güncellediği bilgisi ile birlikte Gelen Bağantı Sayısı’nı, linklerin geldiği sayfaların uzantısı ile birlikte veriyor. 
  • WMTips.Com : Fazla söze gerek yok siteniz hakkında aklına gelen(rank değerleri, bağlantı bilgileri, IP bilgileri, servis bilgileri, vb.)  ve gelmeyen tüm bilgileri veriyor. Bu kadarına gerek yok diyeceksiniz!
  • IWebtool.Com : Siteniz hakkında her türlü istatistiki bilgiyi saplıklı bir şekilde veriyor. Hatta gelen bağlantılarınızın hangi sayfalardan geldiği hakkında bilgi verip o sayfaları ziyaret etmeniz için bağlantı oluşturuyor.
  • SEOTime.Com : Başta Google için gerekli verileri vermekle birlikte bağlantı popularitesi, tag ve keyword(anahtar kelime) hakkında bilgi sağlıyor.

Bunlar benim özellikle tavsiye edebileceğim kaynaklar.

Dediğim gibi eğer blog sahibi iseniz istatistiki bilgileriniz büyük nem arz etmektedir. Eğer sitenizin daha fazla okura sahip olmasını istiyorsanız bu istatiski bilgileri kale alıp, onunların gösterdiği değerler ile kendinize yol belirleyip içerik oluşturmalısınız.

 

 

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

1 Response

  1. henster dedi ki:

    Ben şu sıralar hiç bir istatistik aracına bakmak istemiyorum.. ! Biraz morelim bozukta. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.