Command & Conquers Generals

Bilgisayar başına oyun oynamak için oturanlardan biri değilim. Eğer bir çoklu oynanacak ise arkadaşların davetini kırmam tabi. Ancak buna rağmen bilgisayarına oyun yüklemeyi tercih edenlerden değilim, çünkü bilgisayar başında oyun için uzun zaman kaybını göze alacak kadar boş değilim 🙂 .

 Bu yüzden kendimi oyundan alamam diye uzak durmaya çalışıyorum. Fakat bazen kafayı dağıtmak için de bir tanesine ihtiyaç vardır. Hani herkesin favori olan bir oyunu vardır ya, ondan işte.

Benimkisi de bir strateji oyunu işte. “Generals” Türkçe tabiri ile “Generaller” 2003 yılında hazırlanan oyun. Oyunun ilk versiyonu hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Oyunun geliştiricileri daha sonra yeni versiyonlarınıda çıkardılar. Ancak yeni sürümleri çaıştırabilmek için öncelikle eski sürümleri yüklemeniz gerekiyor, her ne kadar eskisini oynamak istemeseniz bile.

Oyunun ikinci versiyonu olarak “Command & Conquer Generals Zero Hour” geliyor ve bunun hemen arkasından da “Command and Conquers Generals Reborn” piyasaya sürülüyor. Ancak bu tamamen bir yama şeklide oluyor.

Sanırım en son üretim olarak “Command & Conquer 3 Tiberium Wars” mevcut fakat sanırım şuan için bilgisayarım en son sürümü kaldırmaz 🙁 Bunun için bilgisayarımı yenileyebilirim 😀

 

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

3 Responses

 1. Avatar mehmet şahin dedi ki:

  oyun oyanmayı sevenler için değer

 2. Veysel Veysel dedi ki:

  @henster

  tabiki bilgisayarı sadece oyun için yenilemek gereksiz bir hacama ama eğer yenileyeceksek neden yeni oyunlara da ayak uydurabilen tipten olmasın 🙂

 3. Avatar henster dedi ki:

  Veysel hadi benim bilgisayarım gibi olsaydı bilgisayarın. 🙂 O zaman ne yapardın acaba. Oyun için pc yenilemek biraz masraflı olmaz mı. Çünkü teknoloji ve yazılımlar yerinde durmuyor her geçen gün farklı bir oyun çıkıyor haliyle daha üstün performaslı sistem gereksinimleri istiyor. Bunu göze alarak oyun için pc yenilemek biraz tuhaf kaçar. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir