Köpek Balığı Karaya Çıktı

Bu aralar televizyonda sıkça reklamı ile karşılaştığım Mitsubishi’nin 9. nesil Lancer’ını “Köpek Balığı Karaya Çıktı” sloganı ile tanıtınca ve bu slogan ile bir websitesi açtığını da belirtince kafamda ünlem ve soru işaretleri ve ünlemler uçuşmaya başladı.

Aklıma takılan ilk soru yetkililerin acaba neden böyle bir reklam tanımıtı seçti idi. Yoksa Lancer’ın Türkçe karşılığı “Köpek Balığı Karaya Çıktı” mıydı. Bunun için seslisözlüğü kullanıdım ve  “mızraklı süvari eri; bir çeşit kadril dansı, mızraklı süvari” anlamına geldiği söyledi. Araç hakkında biraz daha araştırma yoluna gidince “agresif tarasım” kavramını kullandıklarını gödüm. Sanırım bu yüzden olsa gerek ki köpek balığına benzetme yola gidilmiş.

Otomobil hakkında bilgi edinmek için verilen www.kopekbaligikarayacikti.com adresi ziyaret etme ihtiyacı duydum. tabiki güzelbir flash site tsarımı ile karşılaştım. Eee kolay değil her reklamda adres o kadar vurgulanarak belirtiliyor. Sitede araç hakkında bilgi edinmenin yanında birde Yeni Lancer için hazırlanmış bir araba yarışı oyunu mevcut.

Siteyi ziyarette “Yeni Lancer” menüsü ile çıkan kutudaki resimleri tıkladığınızda başka bir siteye yönlendiriliyorsunuz. EU uzantılı bu site Yeni Lancer’ın bir başka tanıtım sitesi.

Agresif tasarımını ve sloganı da böyle bir müzik ile desteklemekte ayrı bir başarı olmuş.

Böyle bir reklam yoluna giden yetkili herkim ise tebrik etmek gerek çünkü Google‘daki sonuç sayıcına bakınca anlaşılan o ki gerçekten köpek balığını karaya çıkarmışlar 🙂

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir