Hızlı ve Öfkeli 7 (Fast & Furious 7)

Furious-7-Hızlı-ve-Öfkeli

Bu Cuma vizyona giren Hızlı ve Öfkeli film serisinin yedincisi yine izleyicisinin beğenisini aldığını düşünüyorum. Tüm seriyi seyretmiş biri olarak çıtayı sürekli yükseltmeyi başaran bu yapımın gişede de başarı elde edeceğini salonların doluluk oranı ile gösteriyor. Cumartesi akşam saat 22.00 seansına gitmiş olamama rağman salonun neredeyse tamamına yakını doluydu. Muhtemelen gün içerisindeki seanlara bilet almak isteseydim yer bulmakta sıkıntı yağayabilirdim diye düşünüyorum açıkçası. Hatta düşününce belki gün içerisindeki seanlar “Grinin 50 Tonu” filmi gibi doluluk göstermiş olabilir.

Her sahnesi rengarenk ve her sahnesi heyecan dolu film, komik diyaloglar ile tam izlenecek bir film olduğu kesin. Hatta seriye Jason Statham dahil olması ile birlikte filmdeki aksiyon oranı daha da artmış görünüyor ve hemen eklemek istiyorum Hızlı ve Öfkeli serisinin sekizinciside yolda olduğu aşikar.

Helikopterden paraşüt ile araç atma sahnesi, Paul Walker’ın uçurumdan kurtulma sahnesi ve Paul Walker ve Vin Diesel’in binadan binaya araba ile uçma sahneleri olsun; aksiyonun tavan yaptığı anlar oldu. Vin Diesel ile Jason Statham kavga sahnesi ise muazzamdı.

Filmin sonunda hayatını kaybeden Paul Walker’ı serinin diğer sahnelerinden de alıntılarla anıldı. Film güzeldi; bunun memnuniyetinin yaşarken aynı zaman bu sahnelerle genç yaşta hayatını kaybeden yıldız oyuncu için insanın içinde bir üzüntü oluyor. Merak ettiğim vefat ettiğinde film çekimleri bitmişmiydi yoksa filmin belli bir yerinden sonra yarım kalan rol için tekrar senaryona revizyon mu yapılacaktı. Ancak izledikten sonra gördüm ki filmin son sahnesine kadar Paul Walker işini yapmış. Kendisinide böylelikle anmış olalım.

Güncelleme: Eksik kalan sahneler için Paul Walker’ın kardeşi ile çalışma yapılmış. Dijital çalışma ile Paul Walker’ın kafası kardeşine oturtulmuş. Ayrıntılı habere Mashable sitesinde yer vermiş.

Bu kadar anlatımdan sonra sanırım film izlenir mi diye soran olmaz! 🙂 Bu arada ben bu yazıyı yazarken IMDB puanı da 8,2 imiş. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

Hızlı ve Öfkeli 7 (Fast & Furious 7) Fragman

 

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir