Neden WordPress ???

Değerli arkadaşlar öncelikle ben şunu söylemek istiyorum; ben joomla hayranıydım! Bu internet işine başlamadan önce arkadaşımın önerisi üzerine wordpress’e başladım ancak bana çok basit gelmişti! sanki aradğım şey bu değildi bu yüzden joomla’ kullanmaya karar vermiştim. Ve başladım öğrenip kullanmaya, hatta bu domainde öncelikle joomla ile kulduğum bir portal site vardı ancak başarılı oldum diyemem çünkü sitem arama motarları tarafından indexlenme sorunu yaşıyordu, özellikle google tarafında asla görünmüyordu. E bu da beni üzüyordu sonuçta ortada bir emek vardı ama gören yoktu. Keşke arkdaşım olan yakuter.com‘un tavsiyelerine uysaydım:( çünkü o wordpress sayesinde kendini bayağı bi ilerletmişti!


Peki neden joomla arama motorları tarafında görünmüyor? arkadaşlar joomla ile yapmıi olduğunuz bir portal sitenin google yada arama motorları tarafında görünmesi için bileşen kullanmanız gerekir! ve bu bileşende siteyi alt üst eder çünkü bu bileşenlerde Türkçe karakter sorunu yaşanır! yazıma şimdikil son veriyom daha sonra tekrar devam edeceğim 🙂

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

3 Yorum

 1. modelleri dedi ki:

  yuksek topuklar hmm joomla tasarım çok iyi olmuş

 2. sanalduvar dedi ki:

  Evet şuan bu dediğiniz kolay yalnız ben bu yazıyı yazdığımda bu optimizasyon işlemi bu kadar kolay değildi, sanırım çünkü bu konu üzerine bayağı araştırmıştım. 1.5 ile bu sorun çözülmüş sanırım.

 3. Yüksek Topuklar dedi ki:

  Joomla ile google optimizasyonu çok kolay yapılır.Mesele htacces dosyasını yönetmekte.

  http://www.yuksektopuklar.net‘in optimizasyonuna bi göz atın isterseniz! Joomla ile yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir