Gmail kısa yolları :)

Gmail kısayolları İnternette gezinirken gözüme çarpan bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istedim! Bizlere elektronik posta desteğinde bulunan google amcamızın gmail adlı mail sistemini kullanırken artık bazı kolaylıklardan faydalanmanın zamanının geldiğine inanıyorsanız bu kısa yolları kullanmaya ne dersiniz ?

c : Yeni e-posta oluşturmaya yarar. / : Fare imlecini arama kutusuna götürür. k : En son yapılan sohbet penceresine ulaşır. j : Önceki sohbet penceresine ulaşır. n : Sohbette bir sonraki msjı seçer. p : Sohbette bir önceki msjı seçer. o : Seçili olanı açar. u : Sohbet listesini açar. y : Arşivleme, seçili olanları aktif/pasif hale getirme işlerine yarar. x : Mevcut sohbeti seçerek olası komutlar için hazır bekler. s : Mesaj veya sohbeti yıldızlamaya yarar. ! : Seçili olan msjı Spam klasörüne göndermeye yarar. r : Gelen msja cvp penceresi açmaya yarar. a : Tüm alıcılara cvp göndermeye yarar. f : Msjı iletmek için kullanılır. Esc : Herhengi bir kutudayken (arama kutusu gibi) imleci ortadan kaldırır. İKİ TUŞA BASMAYI GEREKTİREN KISAYOLLAR: g sonra a : Tüm msjların listelenmesini sağlar. g sonra s : Yıldızlı msjların listelenmesini sağlar. g sonra c : Gmail listesindeki kişileri gösterir. g sonra d : Hazırladığınız taslakların listesine gider. g sonra i : Gelen kutusuna döner.

 

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir