Resim Dosyalarındaki Yazıları Metine Çevirme: Screenshot Reader

Bazen internet üzerinde yaptığımız araştırmalarımızda elde ettiğimiz bilgi kaynağı resim dosyasındaki bir metinden ibarettir ve bu metin belki klavyeye alacak kadar kısa olmayabilir. Ama bunu metine dökmemiz gerekir, çünkü ya bir sunum için ihtiyacımız vardır, ya da bir projemizde kullanacağızdır. Ya da bir kitaptan çalışmalarımız için alıntı yapmamız gerekebilir ve malesef bu uzunca bir metin olabilir. İşte bu gibi konularda çok işinize yarayacağını düşündüğüm bir programdan bahsedeceğim; Screenshot Reader.

ABBYY USA Software House Şirketi’nin çeşitli yazımlarından sadece biri olan ABBYY Screenshot Reader PCnet dergisinin bu ay (Aralık 2010) yayınlanan sayısındaki DVD hediyesinde okuyuculara sunuluyor. Bir çok zaman işime yarayacağını değerlendirdiğim bu program bu ayki Chip ve PCnet dergisinin hediye DVD’lerindeki programlardan dikkatimi en çok çeken ve ilk incelediğim bir program.

İncelemem sonucu %99.9 başarılı olduğunu değerlendirdiğim bu programı kullanmak oldukça basit. Aşağıdaki resimlerde programın pencere boyutunun ne kadar küçük olduğunu aynı zamanda menüleri ile siz sunduğu kullanım kolaylığını da göstermeye çalışacağım.

Çeviri İçin Kullanılacak Resim

Dil Seçeneği

Çeviri Hangi Dosyada Açılsın

Programı satın almak ya da denemek için ABBYY sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

1 Response

  1. Avatar Yaşar dedi ki:

    Hocam biraz daha açsaydınız resimleri falan öyle gösterseydiniz keşke. Program ismide yeter gerçi indirip deneyeceğim. Paylaşım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir