Sitelerden dosyaları çekmek!

Aslında bu yazıyı yazarken biraz tereddütte kaldım. Çünkü birazdan bahsedeceğim websitesinin sunduğu hizmet site sahiplerinin sinirlerini bozacak türden :S Ancak yabancı bloglarda incelendiğine göre ve böyle bir hizmeti sundukarına göre benim de bahsetmemde bir sakınca kalmaz sanırım.

Netvibesteki RSS beslemelerine aklediğim “Beta News & Softwares” adında bir blogdaki yazıya göre bir site sayesinde dosyalarına ulaşmak istediğiniz başka bir sitenin URL adresini yazarak dosyalarını indirme imkanı buluyorsunuz.

Gelelim siteden bahsetmeye. Site “Download any file from any site” yani “Herhangi bir siteden herhangi bir dosyayı indir” sloganını kullanıyor. Site, manuel olarak başka sitelerin dosyalarına nasıl ulşılabiliyorsa bu sitenin yaptığı işlemde bundan ibaret. Bu araç size indirilebilir dosyaların isterseniz hepsini birden yada isterseniz ses, video, bağlantılar, uygulamalar, objeler, stil(CSS) ve resim dosylarını ayrı ayrı çıkarabiliyor.

Peki nasıl kullanılır?

 1. Öncelikle sitemize giriyoruz. [http://www.file2hd.com/]
 2. URL bölümüne dosyalarını indirmenizi istediğiniz sitenin URL adresini yazıyorsunuz(başına “http://” ekleyin).
 3. Alt satırda bulunan “I have read and agree to the Terms of Service” kutusunu onaylıyorsunuz.
 4. Şimdi de “Get Files” ya da “Enter”a basıyorsunuz.
 5. İşlem sonucunda karşınıza çıkan bağlantıların üzerine fare ile sağa tıklayıp “Farklı Kaydet” diyorsunuz.

Tüm işlem bundan ibaret.

GÜNCELLEME: Söz konusu site istenilen hizmeti veremediğini gözlemledim ve site ismi yazılı olsa sa blogdan çıkış linkini iptal ettim. Site hizmet veremediği gibi istenmeyen reklamlarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

19 Responses

 1. Avatar Mehmet dedi ki:

  Güzel dümen. Siteye girdiğin gibi minner sistemi çalışıyor işlemcini çok güzel çekiyor.
  Böyle saçma sapan siteleri bi kontrol edin sonra referans gösterin.

  • Veysel Veysel dedi ki:

   Merhaba Mehmet
   Yazıyı 2008 yılının Ağustos ayında yazmışım. Bahsettiğiniz gibi bir durum varsa muhtemelen daha sonradan olduğunu düşünüyorum. Eğer miner gibi bir durum var ise bunu kanıtlayıcı bilgi vermenizi rica ederim.
   Yaptığım güncel kontrolde sitenin istenilen hizmeti veremediğini, istenmeyecek reklamlar çıkardığını gözlemledim. Bu sebeple yazıda kısa bir güncelleme yapma ihtiyacı hissettim.
   https://notmining.es/ sitesi üzerinden yaptığım kontrolde böyle bir tehdit göremedim.
   Ayrıca tarayıcınızın mining için korumalı olup olmadığını https://cryptojackingtest.com adresi üzerinden test edebilirsiniz. Her ihtimale karşı Opera tarayıcıyı şahsen kullanan biri olarak tevsiye ederim.
   Yorumunuz için teşekkürler. İyi günler dilerim.

 2. Avatar can dedi ki:

  youutube dosyası indiriyor mp3 ve video olarak gerisi olmuyor buda https:// olduğu için ssl sertifikası geldi bu işlemlerin çoğu gümledi 😉

 3. Avatar Özel dedi ki:

  Belirli dosyaları çekiyor, sanırım artık bunların bir çoğuna zaten kolaylıkla ulaşılabiliyor, Httrack html olarak çekmekte ve bazen işe hatta çoğu zaman işe yarar sonuçlar vermektedir (aradığınız bir resim varsa özellikle ufak siteleri kolayca indirdiği için resmi önünüze sunuveriyor 🙂

 4. Avatar CreativeArt dedi ki:

  Web site (ç)almak için HTTrack Website Copier programını kullanın. Tamindir’den indirebilirsiniz. Bu program kısaca bir internet sitesinin kopyasını, tüm içeriği alarak kendi bilgisayarınıza kaydeder. Sizde bilgisayarınıza kaydolan içeriği kendi sitenize yükleyebilirsiniz.

 5. Avatar WebMaster dedi ki:

  Gerçekten “Master” olan bir WebMaster tarafından yapılmış bir sitenin yeterince güvenlik önlemi vardır. Ama siteye birkaç popüler resim veya dosya ekleyip her bağlantıya reklam koyan ve acemi kullanıcıların gelip tıklamasını bekleyen uyanık aptallar için böyle çözüm yolları müstehaktır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir