Türk Blog Yazarları 2. Ankara Buluşması

Bugün saat 16.00 sularında Bahçeli Kafe Bistro’da Türk Blog Yazarları Buluşmasının 2nci ayağını gerçekleştirmek için bulundum. İlk buluşma hakkındaki raporumu burada vermiştim. Bu buluşmada beni üzen konu ilk buluşmaya göre katılımını az olması idi, halbuki artması gerekirken. Tabi yine katılmayanlar kaybetti diyebilirim. Ama kafamı bozan konu ise katılacağım diyip de buluşmaya gelememek bir ayıp olsa gerek diye düşünüyorum. Belki de arkadaşlarımızın geçerli bir sebebi vardır.

Neler konuştuk?

Yaklaşık 6 konu üzerine yoğunlaştık, fakat bir kaç cümle ile geçiştirdiğimiz konularda oldu. Başlangıç olarak “Blog Ödülleri” üzerinde durduk. Ne kadar güvenilirliği olduğu ve kazanların üzerine şüphelerin bulunduğu ortaya çıktı ve ezici bir çoğunlukta “Blog Ödülleri”nin yanlış bir uygulama ile ortaya konulduğu düşüncesi hakimdi. Biz Blogcuların bu yarışmanın nasıl olması gerektiği hakkındaki düşünceler ortaya konuldu.

Açık kaynak olarak biz de(Türk Blog Yazarları olarak) Firefox’u desteklemek üzere arkadaşlara önümüzdeki Salı günü 3.0 sürümünü indirmeleri için hatırlattık.

İntenet kullanıcıları olmanın yanında internete katkıda bulunan biz blogcuların bilişim hukuku hakkında kanuna dayanan bilgiler ortaya koyuldu.

Ve en önemli konu ise şuan burada kullandığım gibi “Blog” kelimesine karşılık bir Türkçe kelime bulma çalışmalarına başlanıldı. Sanırım Türk Blog Dünyası’nın en önemli olayına imza atacak bir grup olacağız 🙂

Blogcu Forum‘dan bahsedildi. Acaba “Blog”a karşılık bulursak nu olur 🙂

Diğer buluşmadan ayıran bazir fark ise konuşmaların içinde Google neredeyse hiç konuşulmadı. Sadece nadir olarak cümle içinlerine sıkıştırıldı.

Toplantı şeklinde geçen buluşmanın sonunda kafeden çıkıp bazıları ayrılırken 8 kişilik bir grup ile yemek yemeğe gittik. Her şeye rağmen bir etkinlik gerçekleştirdik. Güzeldi!..

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

5 Yorum

 1. sanalduvar dedi ki:

  @Burak

  Seve seve, tabi beklerim, buluşalım 🙂

 2. henster dedi ki:

  Hani fotoğraflar videolar ? 🙂

  Gelmeyi çok isterdim ama şuan bulunduğum yerden ayrılmam söz konusu bile değil. O yüzden etkinliğe geleceğim, belki gelebilirim, düşünüyorum filan da demedim.

  Ama senin ve diğer blogcuların adına sevindim. Ohh ne güzel ya. Ankara’ya geldiğimde toplantı olmasada muhakkak görüşürüz. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir