WordPress Download Manager Türkçe Dil Dosyası

wordpress-download-manager-plugin

Yine bir ihtiyaçtan hareketle, yeni bir yazıyı daha kaleme(klavyeye) alıyorum. Java ile hazırlamış olduğum bir basit bir masa üstü uygulamasını ziyaretçilerle paylamayı düşünüyorudum. Ancak merak ettiğim konu ise ne kadar indirilme yapılacağı idi. Bu zamana kadar blog üzerinden yapılan hiç bir indirme için bir sayaç koymamıştım. Ancak bundan sonra koymanın istatistik olarak ihtiyaç olduğuna karar verdim ve gördüğüm kadarıyla başarılı bir WordPress İndirme Yöneticisi (WordPress Download Manager) eklentisini kullanmaya başladım.

Hemen yükleme ve aktifleştirme yapmanın ardından, eklentinin Türkçe dil desteğinin mevcut olmadığını gördüm. Uzun zamandır wordpress için bir katkım olmadığınıda düşünerek bu eklenti için dil dosyasını düzenlemeye karar verdim. Aşağıda bu eklentiye ait Türkçe dil dosyaları mevcut. İndireceğiniz .rar’lı dosyanın içinde bulunan PO ve MO uzantılı dosyaları kullanmakta olduğunuz WordPress Download Manager eklentisi içindeki “languages” (diller) adlı klasörün içine atmanız eklentinin dil dosyası nezdinde Türkçeleşmesi sağlanacak. Fakat eklentinin ayarlar bölümüne girdiğinizde Türkçeleşmemiş bazı kelime grubu görebilirsiniz. Aslında bunun için gerekli düzenlemeyi doğrudan eklentinin .php doyalarına müdahale ile düzeltmek mümkün ancak mühtemel eklenti güncellemesinde yine aynı şekle gelmesi söz konusu olduğundan bu düzenlemenin gereksiz olduğunu düşündüğümden müdahalede bulunmadım. Hayırlı olsun iyi çalışmalar!

[wpdm_package id=’3803′]

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

2 Responses

  1. Avatar Can dedi ki:

    Güzel kardeşim, son sürüm uyumlu değil sanırım. Dil dosyasını atmama rağmen olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir