47 Ronin (Bir Samuray Hikayesi)

keanu-reeves-long-awaited-big-budget-samurai-movie-47-ronin-finally-gets-a-trailer

Eğer Ronin’nin ne demek olduğu konusunda bilginiz yoksa zaten 47 sayısınında bir anlam ifade etmesini beklemek manasız olur. Bende film başlayana kadar kendi kendime acaba Ronin nedir? 47 sayısı neyi ifade ediyor diye düşünüyordum.
Bir filme gitmeden önce hakkında kısa bir bilgi edinmeye çalışırım. Bu film için ise Ronin’nin ne olduğunu merak etmiştim. Neyse şimdi filmin ayrıntısına geceyim.
Öncelikle Ronin; efendisiz kalmış samuray anlamına geliyor. Zaten film kötü emeller uğruna, efendileri öldürülen samurayların artık Ronin olmaları ve efendilerinin intikamını almaları için gösterdikleri mücadeleyi anlatıyor.
Film Japon kültürüne ait samuraylarin öyküsünü anlatıyor. Efendilerine olan bağlılıklarını gösteriyor. Filmin can alıcı noktası ise genellikle mutlu sonla biten filmlerden biri olmayışı. Hatta neden böyle bir senaryo yazılmış diye de düşündüm ki zaten salonu terk ederken görüntüde beliren bilgi buna açıklık getirdi. Gerçek bir hikayeyi anlatıyormuş.
Filmin sonunda Roninler intikam aldıkları için suç işlemiş oluyorlar ve cezası ise harakiri oluyor ve film bitiyor. 47 sayısı ise Ronin sayısını gösteriyor.
Kendisini Matrix ile tanıdığım Keanu Reeves yıldız oyuncunun bu filmde başrol rol alması filmin kalitesini yükselttiğini düşünüyorum.
Tavsiye eder misiniz derseniz; evet bunu izlemelisiniz.

47 Ronin Fragmanı

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j8cKdDkkIYY[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XScFi0YUZMA[/youtube]

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir