AJAX ile Tab menü yapımı!

Değerli arkadaşlar birçok kişinin  de hoşuna giden Ajax Tab menü için google ile arama yaptığınızda birçok yerde aynı anlatım mevcut Ajax menülerin en önemli özelliği nedir derseniz hemen söyleyim! Ajax menüler sayesinde kullanıcı sitenizdeki ciblgiye ulaşmak istediğinde sayfanın tekrar yüklenmesini engeliyor buda kullanıcının hoşuna gidiyor, sadece görülmesi istenilen bölüm yükleniyor. Bense bu yapmak istediğiniz menü için orjinal kaynak veriyorum! Şuan için sitemde kullanmıyorum ancak ilerisi için düşünüyorum ve eğer kullanmayı düşünürsem size gerekli türkçe açıklamayıda yapacağım. İşte gerekli kaynak ancak dediğim gibi türkçeleştirip gerekli ayrıntıları sonra vereceğim! İngilizce kaynak : Burayı tıklayın!

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

4 Yorum

 1. Şeref AKYÜZ dedi ki:

  O kaynağı ben de bulmuştum ama anlamadım pek bir şey. Bu gün başladım çünkü ajax’ a. Arkadaşın anlatımını yaptım dediği siteye de baktım ama kodları açıklamamış. Artık başka kaynaklara yöneleceğiz napalım. Anladığımda ayrıntılı bir şekilde yayınlarım siteden…

 2. çeşme dedi ki:

  gerçekten güzel bir yorum teşekkür derim bilgiler işime yaradı

 3. sanalduvar dedi ki:

  Farkettim! Yine de ilginize teşekkür ederim ancak ben alıntı yapmaktan çekinen biriyim!

 4. Onur dedi ki:

  Burada! Anlatımını ben yaptım alıntı yapabilirsin.Ayrıca istersen link paylaşımını yapabiliriz.saygılarımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir