Elektrikli Bisiklet: Storm (eBike)

eBike-Stome-Elektrikli-Bisiklet

Motosikleti anımsatan lastik kalınlığın ile kanforu ve arazi ortanımda kullanımına uygun olduğunu görebileceğimiz bir elektrikli bisikliklet; Storm’dan bahsedeceğim. Bisikleti videoda gördüğümde aklıma ilk gelen neden bu kadar kalın lastik yaptıkları oldu fakat biraz düşününce bir çok ortamda rahatlıkla kullanım sağlaması için bunun doğru olacağı aşikar; mesela kumsalda ince lastiğin batması söz konusu olabilir yada kalın lastiklerin ince lastiğe oranla zemindeki deformasyonu kullanıcıya daha az hissettirmesi açısından daha konforlu olması gibi.

Gelelim bu eBike’ın özelliklerine!

Storm-eBikeBu elektrikli bisiklet ucuz ve pratiklik üzerine tasarlanmış. 1987’deki Honda Civic’in elektirikli bisikletlerini temel aldıkları belirtliyor.

Storm eBike‘ı 90 dakika şarj ile maksimum 50 mil o da en az 80 km civarı bir mesafe yapıyor. Hız olarak üst sınır 20 mph yani biz kilometre/saat şeklinde çevirirsek o da yuvarlak hesapla 32 km/sa oluyor. Ağırlığı 55 pounds veriliyor o da yaklaşık 25 kg. olarak çevirebiliriz. EBike’ın 4 rengi olduğu belirtiliyor. Bu verileri göz önüne aldığımızda açıkçası gayet iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Bisikletin elektrik ünitesi Lithium Ion pil ile desteklenmiş. Fazladan batarya almak istediğinizde ise bunun içinde 179$ fiyat belirtlimiş görünüyor.

Bu teknolojileri kullanmayı sanırım bir çoğumuz merak ediyordur ancak satın alma konusuda akıllarda soru işareti olarak fiyatının ne olduğunu düşünüyoruz. Bu ürün 599$’dan ön siparişe alınmış. Ancak bu fiyat tabiki Türkiye sınırlarına giriş esnasında vergilerle birlikte bizim için bir artış göstereceği kesin. Ancak yine de böyle bir teknoloji için bu fiyat gerçekten çok iyi, özellikle de normal bisikletlerin fiyatlarını göz önüne aldığımızda.

Arazi, şehir ve kumsal kullanıma uygun olduğu belirtilen bu bisiklet Indieogogo‘da 3.000.000 doların üzerinde katkı sağladığı görünüyor.

Özellikle evlere sipariş alan firmalar tarafından kullanılması, ulaşım giderlerinin düşürülmesi konusunda fayadalı olacağı kanısındayım. Bakalım Türkiye’de bu ürünü ne zaman görebileceğiz.

Firmanın Tanıtımı

https://www.youtube.com/watch?v=VLxCP_AGA-g

 

İnceleme Videosu

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir