Google Analytics ile Karşılaştırma

Google‘ın sitenizin sahiplerine sunduğu hizmetlerden biride uzun zamandır kullandığım-ız sistemi; Google Analyitcs. Google geliştiricilerinin bu hizmeti geliştirme yolunda yeni bir sistem ile desteklediler. Yeni geliştilen özellik sayesinde sektördeki diğer siteler ile kendi sitenizi dikey karşılaştırma imkanı sunuyor.

Blogumun istatistiklerini sürekli takip eden biri olarak Google Analytics sayfama giriş yaptıktan sonra SanalDuvar‘a nerelerden giriş yapılmış, harita bilgilerini alacaktım ki bir de baktım yeni özellik; karşılaştırma(beta sürümü) ile karşılaştım 🙂 Google’ın açıklaması ile;

Sitenizin Ziyaretler, Sayfa Gösterimleri, Ziyaret Başına Sayfa, Hemen Çıkma Oranı, Sitede Geçirilen Ortalama Süre ve Yeni Ziyaretler verilerini, diğer katılımcı web sitesi kategorilerinden elde edilen karşılaştırma verileriyle karşılaştırabilirsiniz.

Böylelikle sitenizi geliştirme yolunda daha mantıklı adımlar atmanıza yardımcı olacak. Yapacağınız ayarlar ile kategori seçimi yaptıktan sonra rapor, seçtiğiniz kategorinin karşılaştırma çizgisini grafik olarak ekliyor.

Daha fazla bilgi için Google’ın bu konu ile ilgili sayfasına buradan ulaşabilirsiniz!

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.