TomatoCart: Alış-Veriş Sitesi İçin Gelişmiş Bir Sistem

Şimdi size bahsedeceğim açık kaynak sistem muhtemelen daha önce görmemiş olduklarınızdan. Bunun en büyük özelliği bir alış-veriş sistemi olması. Alış veriş sitesi için açık kaynak dediğimizde aklıma ilk gelenler PrestaShop ve Magento gibi sistemlerdi, bunlarında yanında Joomla/Mambo ve WordPress gibi sistemlerinde çeşitli eklenti ve modüllerle bu gibi sitelere çeviriliyor olmaları hatırlara geliyor. TomatoCart özellikle ajax gibi web 2.0 için zengin internet uygulamalarını çok iyi kullanmış. Sistem Türkçe dil desteği vermekte, bunun yanında resmi web sitesinde Türkçe destek veren bir de forum bulunmakta. Kısaca birçok şey düşünülerek hazırlanmış olan sistem, anlaşılan mevcut sistemlerde kullanıcıların duymuş oldukları ihtiyaçlar ve dile getirdikleri şikayetler göz önüne alınmış.

Sistemi göz alıcı yapan özellik ise yönetici(admin) panelinin bir windows masa üstü gibi bir uygulama ile sunulması. Daha önce yazılarımda bahsettiğim EyeOS ve OpenDrive sistemleri gibi kullanıcı arayüzüne sahip. Default temasına bakında PrestaShop’ın kurulum ile gelen default temasını anımsatıyor. Açıkçası ikisini karşılaştırınca daha gelişmiş bir görüntünün TomatoCart’ta mevcut olduğunu kendi düşüncem olarak eklemek isterim. Ama yönetici paneli için şuana kadar gördüğüm sistemler arasında böyle bir alt yapıya sahip bir açık kaynak alış-veriş sistemi mevcut değil.

TomatoCart, osCommer 3 tabanlı olarak ortaya konan sistemin özellikleri ExtJS Zengin İnternet Uygulamları Çerçevesi ve Multiwindow Ortamları olarak belirtiliyor.

Ziyaretçi Arayüzü

Yönetici Arayüzü

Daha fazla söze gerek olmadığını düşünerek sizleri bu sistemi denemek üzere demo ile baş başa bırakmak istiyorum.

Ziyaretçi arayüzü için burayı tıklayın.

Yönetici arayüzü için burayı tıklayın.

Kullanıcı adı: admin

Parola: admin

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

5 Responses

  1. Avatar yakup dedi ki:

    merhaba srhnyldz arkadaş 30 kadar tema mevcut demişsiniz bu temaları ben bulamadım yardımcı olurmusun acaba ?

  2. Avatar srhnyldz dedi ki:

    alışveriş yazılımlarının belki 10-15 tanesini inceleyip kurdum. ama tomatocart ı hiç kurmamıştım. şimdi admin paneline baktım gerçekten çok hoş. türkçe dil paketi var ve 30 a yakın tema mevcut. denemeye değer galiba

  3. Avatar volkan dedi ki:

    merhaba tomatocard'ı nasıl yüklerim ftp ye bu konuda yol gösterirseniz sevinirim.

  4. Evet,çok kaliteli bir yazılıma benziyor.Denenmeli..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir