HTML ve CSS kodlarının açıklamaları

HTML ve CSS bir tasarımcının vazgeçemeyeceği kodlama dilleridir. Özellikle sayesinde birçok işi daha kolay yapabilmemizi sağlayan CSS benim en çok kullandıklarımdan biri. Özellikle yeni başlayanlar için paylaşmak istediğim, arşivimden bir parça olan, HTML ve CSS kodlarını daha yakından tanımak için hazırlanmış, “.pdf” formatındaki “cheat sheet” olarak yayınlanan dosyalar hangi kodların ne işe yaradığını, yapmak istediğimiz işlem için hangi kodu kullanmamız gerektiği konusunda bize kodları tanımamıza yardımcı olan dokümanlar. Bunlara ek olarak bir de web geliştiricilerinin SEO(arama motoru optimizasyonu) konusunda nelerin göz önünde bulundurulması gerektiğini kısaca anlatan bir dosya daha mevcut.

Kodlama ve tasarım gibi konularda yabancı kaynaklar daha gelişmiş olduğu için bu dokümanlarda İngilizce hazırlanmıştır. Gayet basit bir İngilizce ile hazırlandıkları için, yani uzun cümleler yerine kelimelerle kısaca kodlar tanımlandıkları için bu dokümanları Türkçeleştirme yoluna gitmedim. Hazırlanan dosyaların kaynakları içerilerinde belirtilmektedir. Dosyalara herhangi bir ek yapmadığım gibi eleme yoluna da başvurmadan doğrudan paylaşımınıza sunuyorum.

5 Adet PDF Dosyası

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

3 Responses

  1. Avatar yilmaz can dedi ki:

    tşkler güzel çalışma 🙂

  2. Avatar Mehmet Selim dedi ki:

    Güzel ve yararlı ingilizce e-kitap'lar ama tam anlamıyla yararlanmak için iyi derecede ingilizceniz olması lazım. İnternetin bel kemiği ingilizce.

    İngilizcesi olan biri 1-0 önde başlıyor.

  3. Ne demişler atalarımız .. Internet için ne kadar çok teknik detay bilirseniz o kadar fazla başarılı olabilirsiniz 🙂 Güzel bir pdf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir