Internet Explorer 9 Beta Yayınlandı!

Özellikle Google‘ın Chrome’undan sonra pabucu daha da yukarı damlara atılan Internet Explorer (IE) artık kendini kullanıcılarına kendini affettirmeyi sanırım başaracak. 9 Beta sürümü ile tamamen klasikleşmiş IE dışına çıkan hatta Chrome ve Opera gibi sade bir arayüzü sayesinde eminim takdir edilecektir. Ancak hakkında kopyacı gibi söylentilerin çıkması da gayet tabii bir durum çünkü sistemi ilk yüklediğimde karşıma sanki bir Chrome sayfası açılmış gibi hissettim, her ne kadar adres çubuğunun Chrome’unkine göre daha küçük olsa da.

Yeni ara yüzünde sadece adres çubuğunu ve sayfa sekmeler bulunduran IE öncelikle tarafımdan takdiri aldığını dile getirmek isterim. Zaten kendileri de tanımında “İyileştirilmiş performans, Odak noktası web’de, Windows 7 ile daha iyi, Tek kutu, Sabitlenmiş siteler, Geliştirilmiş sekmeler”  diye bir başlıklarla ince noktalara değinmişler.

İncelediğimizde gerçekten çok iyi özeliklerin kazandırıldığını göreceksiniz. Chrome’dan ayrılan özelliklerden bir tanesi her hangi bir web sayfasını Windows 7’de araç çubuğunuz da sabitleyebilirsiniz. Üstelik bunu yapmanız o kadar kolay ki, sadece istediğiniz web sayfasının ikonunu araç çubuğunuza bırakmanız yeterli.

Bu ve bunun gibi özellikleri de beraberinde bulabileceğiniz Internet Explorer 9 Betayı denemenizi tavsiye ediyorum. Beklentilerinizin üstünde çıkacağınız düşünüyorum.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

3 Responses

 1. Avatar barmekan dedi ki:

  hayır ie kadar kötü bir tarayıcı yok zaten.Ne yaparlarsa yapsınlar olmuyor.Geride kaldı ms egemenliği.

 2. Avatar Cagdaswoo dedi ki:

  Umarım bu explorer da diğer explorer lar gibi kötü olmaz.Microsoft'un kalitesi düştü gibi bence..

  Guncel Haberler

 3. Avatar Barbie dedi ki:

  Hadi hayırlısı olsun! Rekabet iyi birşey, kazanan kullananlar oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir