Java Öğrenmek İçin Video Ders Kaynakları

Java-Video-Dersler

Tercih edilmesi için birçok sebebi bulunan Java programlama dilinin yapılan bir araştırmaya göre en çok kazandıran dil olduğunu belirtiliyor. Bunun sebepleri olarak bence ilk sıralarda bu programlama dilinin yazıldığı platformadan bağımsız çalışma özelliği yani kendi sanal platformunda çalışması bu sayede bir çok alanda kullanılabilmesi, bir diğeri ise zor olarak tanımlanması ve bundan ötürü geliştiricisinin diğerlerine nispeten daha az bulunması.

Aşağıda BTOS Bilişim İ.K. 2014 Raporunda verilen maaş aralıkları mevcut. Buradan da anlaşılacağı gibi Java geliştiricilerinin diğerlerine kıyasla maaş aralığı biraz daha yüksek. Bu tablo İstanbuıl piyasası baz alınarak hazırlanmış olsada diğer illerde de maaş oranın aynı olacağını değerlendirmekteyim.

btos-yazılımcı-maaşları

Java dilini diğer dillere kıyasla öğrenmenin daha zor olduğunu belirtmiştim. Bu sadece benim düşüncem olmadığını, eğitmen personelin bu şekilde düşündüğü ve bir eğitmen yardımı, kurs destekle öğrenmenin daha uygun olacağı değerlendirilmekte. He ne kadar konu böyle olsada aslında temel eğitim için internetteki döküman ve video dersleri incelemenin kesinlikle farydalı olacağını değerlendirmekteyim. Bu sebeple Java dilini tercih etmiş biri olarak, Java dilini öğrenmende faydalanabileceğiniz video derslere ait kanalları sizlerele paylaşıyorum. Önce Türkçe kaynaklar sonra İnglizce kaynaklar olacak şekilde sıraladım.

 Yakin Kampus

 

Sıfırdan Java

 

Temel Java Eğitim Dersleri

http://www.youtube.com/playlist?list=PL2g_x4OP6OzWQQDdojZV3OkOrQGQ30a6N

 

Java ile Programlamaya Giriş

 

Temel Java Dersleri

 

Java GUI Dersleri – Java Dersleri

https://www.youtube.com/playlist?list=PLX-Mlhm7IdqX8irnHGlAZh65cmE0Cyfnn

 

ProgrammingKnowledge

 

 

 

 

Netbeans Advanced Series: Tutorials

 

Java Help Videos

https://www.youtube.com/playlist?list=PL_U9lz7Pm0oJpkVY9v_4iwDEvguStnPUG

 

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir