JavaScript Eklentiler İçin 10 Mühteşem Örnek

javascriptArtık ihtiyaçlardan dolayı yapmış olduğum araştırmalarda bulmuş olduğum kaynakları arşivleyip sizlerle paylaşmayı planlıyorum. Böylelikle özellikle webmasterlara faydalı kaynak sunmuş olabileceğimi düşünüyorum. Kendi temalarımda da kullanmaktan büyük zevk aldığım ve kullanınlan heryerde de oldukça hoşuma giden kodlama dili javascript sayesinde web sayfaları daha dinamik bir görümün kazanarak kullanıcının işlemini hızlandırması ziyaretçide olumlu bir etki bıraktığını düşünmemek içten değil. Özellikle de bu gibi sistemlerin ziyaretçinin hızlı işlem yapmasını gerektiren sitelerde olması daha da önem az etmektedir. Buna en büyük örnepi ise alış-veriş siteleri ile vermek mantık olacaktır.

Şimdi geçelim beğendiğim ve kullanılmasını tavsiye edebileceğim eklentilere. Aşağıda kısa bilgisini vermiş olduğum eklentilerin ayrıntılarını sayfalarından edinebilirtsiniz.

FancyBox

fancybox

Faklı bir ThickBox çeşididir. Hoş efekler içermektedir. Eklentinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Unobtrusive Slider Control V2

UnobtrusiveSliderControlV2

Websayfanızda dinamik bir sayfa değiştirme paneli oluştumanıza yarar. Eklentinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

jQZoom

jqzoom

Sayfanızıda gösterilen resimlerin üzerine gelince mercek altına almanıza yarar. Özellikle alış-veriş sitelerinde kullanılabilir. Eklentinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

MooTools SlideShow – 1

mootools-slideshow1

Çeşitli seçeneklerle sunulan bu slideshow benzerlerinden çok farklı duruyor. Eklentinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

jQuery ScrollTo

jqueryscrollto

Özel sayfalar oluşturmak için kullanılabilecek bir eklenti. Hedeflenen kutuya anahtar kelimeye tıklanınca otomatik yönlendiliyorsunuz. Eklentinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

FancyForm – MooTools

fancyform

Web sayfanızda dinamik bir form oluşturmak için benzersiz bir çalışma. Eklentinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

iCarousel – MooTools
iCarousel.jpg

Yine açık kaynak new ticker/scroller diye adlandırılan, yani haber kaydıran ya da resim kaydıran eklenti diyebilceğimiz bir çalışma. Hem yazılar hemde resimlerle kullanılabilecek bir eklenti. Eklentinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

jQuery Validate

jQuery-Validate

Özellike iletişim forumlarında kullanılacak bir çalışma. Anında uyarıyı veriyor. Eklentinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

PrettyCheckBoxes – Jquery

PrettyCheckboxes-jQuery

Diğer checkboxlardan daha farklı ve dinamik bir görüntü sağlayan bir çalışma. Sayfasında daha şık bir görüntü isteyenlere. Eklentinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

jQuery Coda Slider

Coda-Slider-Effect

Birçok sitede de kullanılan bir sistem. Özellikle değişken olmayan şirketsel sayfalarda sık rastlanır türden. Eklentinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir