Kaçış Planı – Escape Plan Filmi

escape-plan

Hollywood’un iki yıldız oyuncusu Sylvester Stallone (Ray Breslin) ve Arnold Schwarzenegger’in (Emil Rottmayer) yanında dünyaca ünlü şarkıc 50 Cent’in oynadığı aksiyon dolu bir film. Konu hapishaneden kaçış olunca akla ilk gelen acaba “Prison Break” dizisi gibi birşey mi?

Burada kahramanımız Sylvester Stallone hapishanelerin güvenlik açıklarını tespit etmek için hapishanelere giriyor. Bunu sahte kimlik ve suçlar işlemiş biri olarak gerçekleştiriyor. Bu onun mesleğidir ve bu konuda çok başarılıdır. Hatta bu konu üzerine yazmış olduğu kitap vardır.
CIA’den gelen görevli bir bayan güvenlik seviyesinin yüksek olduğunu belirttiği bir hapishanenin güvenliğini test etmesini ister ve macera başlar.
Breslin aslında kandırılmıştır ve bu gerçek bir kaçış olacaktır. Buraya gönderilmesinin asıl amacı Emil’i buradan kaçırmaktır. Tabi bunu da başarılı bir şekilde gerçekleştirir. Kaçış gerçekleştikten sonra aslında Emil’in aranan ünlü bir suçlu olduğu ve CIA’den geldiğini söyleyen kızın da onun kızı olduğunu anlar.
Özellikle bu 3 ismi bir araya gelmesi filmin kalitesini yükseltmiş. 50 cent daha çok geri planda kalmış. Filmin tuzu olmuş diyebilirim.
Senaryo ile ilgili aklıma takılan bir sahne var ancak bu benim telefonla ilgilenirken kaçırdığım ama denk gelmiş olabilir. Breslin ilk habishaneden kaçma sahnesinde güvenlik görevlisinin parmak izini alıyor ve bunu kullanıyor. Fakat aldığı parmak izinde numaraların sıralamasını nereden biliyor. Hangi numaralara bastığını tespit edebilir ama hangi siraya göre yaptığını anlamadım. 🙂 Dediğim gibi belki filmde anlatırken ben kaçırmış olabilirim. Tekrar izlersem özellikle dikkat edeceğim. Belkide senaryodaki gözden kaçmış bir yanlışlık olabilir.
Nerdeyse her dakikasında aksiyon olan Kaçış Planı izlenmesi gereken filmlerden biri olarak değerlendiriyorum.

Kaçış Planı – Escape Plan Fragmanı

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CI4EjV_x_PQ[/youtube]

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir