“Devil’s Due – Şeytanın Günü” Filminin Fragmanı ve Enteresan Tanıtımı!

DevilsDue-SeytaninGunu

Televizyon ana haber bültenine dahi konu olabilen, yakın zamanda vizyona girecek olan bir korku filmi; “Devil’s Due”dan bahsetmek istiyorum. Açıkçası yapım şirketinin girmiş olduğu tanıtım kampanyasını çok başarılı buldum. Çünkü ekstra bir bütçe ayırmaya gerek duymadan daha şimdiden kendi reklamını yapmış oldu ve eminim izleyici sayısı da gayet yüksek olacak. 

Türkiye’de 24 Ocak tarihinde vizyona girecek olan filmin konusu kısaca; birbirini çok severek evlenen çift evlenir ve balayına çıkar, garip bir gece geçirirler. Adam evlilik öncesinden beri her şeyi kaydeder. Kadın kısa bir süre sonra beklenmeye bir çocuğa hamile kalır. Gerçek bir aile olma yolunda ilerlediklerini hissede çift bebekleri için heyecanlıdırlar. Zamanla karısının davranışlarında değişikliği gözlemleyen adam başlangıçta hamileliğin etkileri olarak değerlendirse de daha sonra bir gariplik olduğunu fark eder. Üstelik bu sadece psikolojik değil aynı zamanda bedenseldir. Daha sonra ise ne olduğunu öğrenirler.

Film hakkında yaptığım kısa araştırmanın özeti bu şekilde. Ancak benim asıl takdir ettiğim ise daha filmin vizyona girmeden ana haber bültenlerine bile konu olmayı başaran reklam çalışması. Korkunç bir bebek silüeti verilmiş robotun, New York sokaklarında bebek arabasında dolaştırılması ve insanların üzerine doğru yapmış olduğu ani atak yüzünden yarattığı korkuya verilen tepkileri izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız.

New York Sokaklarındaki Reklam Çalışması

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PUKMUZ4tlJg[/youtube]

Şeytanın Günü Filmin Fragmanı

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uWGni5JfqWs[/youtube]

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir