Çevrim İçi İşletim Sistemi: EyeOS

Teknolojinin ilerlemesi ile internetteki hizmetler her geçen gün daha ileri seviyelere çıkmakta. Tıpkı şimdi bahsedeceğim gibi internette kendinize ait sanal bir bilgisayarınızın olması gibi! Yani sanal işletim sistemleri. Size benim kullandığım ve gayat başarılı olduğunu düşündüğüm işletim sistemi EyeOS’dan bahsedeceğim.

İlk olarak Türkçe destek verdiğinden dolayı EyeOS‘a Türk kullanıcısı adına teşekkür ediyorum. Linux işletim sisteminin masaüstünü andıran EyeOS hızı ile sizi şaşırtabileceği gibi sıra dışı uygulamaları ve özellikle sunmuş olduğ görsellik ile sizin taktirinizide alacağından hiç şüphem yok.

http://sanalduvar.googlepages.com/eyeOScom-tanitimresim.jpg

EyeOS‘u herhangi bir internet tarayıcısı ile çalıştırabilmeniz memkün. Kendi içinde Word editörü, FTP programı, RSS okuyucunun bulunması verilebilecek en basit örnekler olmaları ile EyeTerre adlı uygulaması ile Google Earth tarzı bir hizmet, televizyon, oyun, sistem içi mesajlaşma ve dahası!..

128 bitlik şifreleme sağlayarak dosya ve verilerinizi koruma altına alıyor.

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

3 Yorum

  1. eylos dedi ki:

    Eyeos isini kesin benim blog site adresim olan http://www.eylos.com ‘dan çalmışlardır 🙂 Link yazdım istersen reklam diye algılarsan linki silebilirsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir