Web Diski: OpenDrive.Com

Gelişen teknolojinin bilgisayar alanındaki kullanıcısına sunduğu en büyük nimetlerden biri malumunuz taşınabilir bellekler(flash disk). Gün geçtikçe kapasiteside artan bu teknolojiyi kullanmak için yanınızda bulundurduğunuz sürece size faydası var. Ancak internetin sunduğu hizmetler artık sınır tanımıyor ve size bir sanal hard disk imkanı sunuyor.

OpenDrive.Com adı ile hizmet sunan bu site 30sn’lik üyelik işleminizi tamamlamanızın ardından size ücretsiz olarak 1Gb’lık bir kullanım alanı sunuyor. Bilgisayarınıza indirdğiniz küçük bir kurulum dosyasının kurulumunu tamamlanızın ardından bilgisayarınızın “Bilgisayarım” menüsüne girdiğinizde “OpenDrive” adıyla oluşturulmuş bir disk göreceksiniz.

Oluşturulmuş bu diske ilk giriş için kullanıcı adı ve şifre istiyor. Tıpkı internet sitelerindeki üyelik sisteminin bir parçası gibi! Bu sayede kendi alanınıza yönlendiriliyorsunuz.

http://sanalduvar.googlepages.com/opendrive-tanitim.jpg

Sistem otomatik olarak hesabınızda “müziğim, resimlerim, belgelerim, …” gibi klasörler oluşturuyor. Tabi bunların içeriğini istediğiniz gibi yönetebiliyorsunuz.

Dilerseniz belirli ücret karşılığında sitedeki kullandığınız alanı yıllık ödeme ile arttırabiliyorsunuz. 100Gb’a kadar destek veren site internetin sunduğunu hizmetlere örnek gösterilebilecek türden.

İsterseniz hesabınızda bulunan klasörlerinizi paylaşıma açabiliryorsunuz. Anlaşılan o ki OpenDrive yayınladığı yeni versiyonları ile kendine yeni özellikler kazandırmayı planlıyor.

Siteyi ve gerekli olan küçük programın kurulumu burada mevcut.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

2 Responses

  1. Avatar Olcay BÜYÜ dedi ki:

    @Veysel,
    gDrive vardı 2 yıl kadar önce google amca bu hizmeti- googleDocs altında sadece dokümanlarda kullanmaya izin vererek- iptal etti. 4shared kardeşimin hizmetini kullanıyorum ben de 5 gb yer verdi bana. Sağ tık menüsüne yerleştirdi kendini, tek kötü yanı, okuldaki filitreli internet bağlantısı. Evde tıkır tıkır…

  2. Avatar DEAD dedi ki:

    Daha önce kullanıyordum fakat sonra nedense bıraktım. Oldukça uzun zaman oldu kullanmayalı. Teşekkürler paylaştığınız için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir