Resimlerin Dilleriyle Haberler: ResimliHaber.Com

Günümüzde artık o kadar çok haber sitesi var ki, scripti bulanlar hemen bir haber sitesi kurmaktan geri kalmıyorlar. Haliyle kaliteli içeriği ulaşmak için okuyucular ün yapmış sitelere yöneliyorlar, bunlardan biri de benim. Fakat bu site özellikle tasarımındaki ve sunumundaki anlayışı ile diğer haber siteleri arasında farkını ön plana çıkarmayı başarmış görünüyor.

Ana sayfaya giriş yapan okuyucu kendisini bir video sitesine girmiş olarak görebilir. Çünkü kategorilerine ayrılmış giriş sayfasında haberlere ait resimler sanki bir videonun ön izleme resmi gibi duruyor.

Resimli haber sitesinde ana sayfadaki slider sayesinde kendisi diğer haber siteleri ile ortak bir parçayı paylaşıyor. Ancak bunu yaparken de haber resimlerini bir film şeridi gibi sıralayarak yine radikal kalıyor. Haber hakkındaki kısa bilgiyi burada resiminlerin altındanda edinebiliyorsunuz.

 

Hazırlanan tasarımda en çok hoşuma giden ise herbir kategorinin alt alta sıralanması ile okuyucunun dileğini haber kategorilerine kolaylıkla ulaşması oldu.

 

Sadece Fotoğraf İle Yetinmiyor Ki!

Haberlerin içeriğine baktığımızda öncelik fotoğraflarda olduğu için kendinizi bir foto galeride bulmanız gayet normal. Ancak isterseniz ilgili fotoğraf hakkındaki ayrıntılı haberi resimin sağ tarafından okuyabilirsiniz.

Resimli haberde yayınlanan haberler ayrıca sürekli yenilendiği için günlük haber siteleri ile aynı kategoride. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi haber sitelerinin çok olması, ziyaretçi açısından olumsuz etkilenebilir düşüncesini akıllara getirebiliyor. Fakat marjinal bir yapıda olması ve CNT Bilişim Teknolojisinin iştirakinin bulunması bu projeyi güçlü kılıyor.

 

Bir haber sitesinden aradığınızı bulabileceğiniz gibi resim odaklı olması nedeniyle kendi tarafına bir artı koyuyor. SEO açısından büyük öneme haiz etiketleme sisteminide çok düzgün şekilde kullanmışlar. Yayınlanan içerikle alakalı etiketlerin kullanılması spam içerik oluştumadığını ve okuyucunun istediğini sonuca ulaşmasını sağlıyor.

 

Ayrıca sitede sosyal ağ sitelerinde paylaşım için bölümde mevcut. Bunun yanında kendini farklı kılan bir özelliğide “Beğendim” butonu bulunması. Bunu Facebook’dan hatırlıyor olabilirsiniz. Ve tabiki RSS beslemesi ile eklenen içeriklerden haberdan olabiliyorsunuz.

 

Tüm bunların yanında webmasterlar ya da blog yazarları için kendi ortamlarında Resimlihaber’de yayınlanan yeni başlıklara yer verebilmesi için bileşende mevcut.

Projenin sahiplerini biz internet kullanıcılarının karşısına farklı bir uygulama ile geldikleri için tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim.

Veysel

Veysel

Sosyal Medya ve İnternetteki gelişmeleri inceleyen, Web Tasarım Araçları, CMS(İçerik Yönetim Sistemi)leri, özellikle WordPress üzerine haberleri araştıran, 2007 yılında yayın hayatına başlayan SanalDuvar.Com'un yöneticisidir. Ana Bilim Dalı Elektrik-Elektronik Mühendisliği olan bir Sistem Mühendisidir.

İlginizi çekebilir...

5 Responses

 1. Avatar sedat uysal dedi ki:

  çoık güzel harika bir haber sitesi tebrik ederim böyle bir site bulamadığım için haber sitemi kapattım çok güzelmiş güle güle kullanın

 2. Avatar orkun dedi ki:

  sıte mukkemmel olmus gerçekten de yaratıclık dıye buna denir sanırım . ayrıca sanal duvarında takıpcısı olmaktan bır kere daha heyecan duydum:)

 3. Avatar EdebiyatMevsimi dedi ki:

  Bahsi geçen sitede resimlerin özel bir şekilde tasarlandığı veya seçildiği açık. Adeta ilgili haberin bir özetini veriyor. Bu sayede ilgi çekmekle kalmıyor, okuyucunun çabuk sıkılmasını da engelliyor. Magazin boyutunun fazla olduğunu düşündüğüm bu sitenin güncel olaylara daha fazla ağırlık vermesi gerektiğini düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

 4. Avatar mehmet metin dedi ki:

  çok güzeeellll… herşey düşünülmüş teşekkür ederim arkadaş/lara…

 5. Avatar kevser dedi ki:

  site mükemmel olmuş,herkezin ziyaret etmesini tavsiye ederim,gerek bilgisayar dünyası gerekse güncel yaşama dair herşeyi bulabileceğiniz ve birçok sorunuza yanıt alabileceğiniz şekilde hazırlanmış,harika tebrik ediyorumm:)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir